Андріїв: Сподіваюсь, після виборів оновлена міськрада якнайшвидше впровадить електронні закупівлі

Електронні торги у закупівлях дозволять витрачати бюджетні кошти прозоро та ще й економити за рахунок збільшення кількості постачальників та їх конкуренції.

 

Кандидат №1 на посаду міського голови Ужгорода Богдан Андріїв запропонував низку перспективних стратегій, які покликані реалізувати дієві реформи та підвищити економічний рівень життя обласного центру Закарпаття.

Серед головних - на думку п.Андріїва, для того, щоб змінити менталітет містян та підвищити довіру до влади - потрібно ввести електронну систему тендерів. Таким чином кожен ужгородець, підприємець, громадський активіст, представник мас-медіа зможе у будь-який час зайти на відомчий сайт та переглянути, на що витрачаються кошти з міського бюджету. Крім того, саме таким чином всі закупівлі здійснюватимуться за найнижчими цінами.

«На всі закупівлі використовуються бюджетні кошти, а саме платників податків. Я вже давав доручення з цього питання відповідальному працівнику міськради, який займається державними закупівлями. Нині детально вивчається юридична база системи державних електронних закупівель ProZorro.org. Нещодавно до мерії надійшов лист від розробників цієї системи. Сподіваюсь, що після виборів оновлена міськрада його якнайшвидше опрацює та адаптує.

Аби не було можливих майбутніх звинувачень до міської ради у її непрозорості, варто якнайшвидше впровадити проект  із електронних  закупівель. Таким чином зможемо зекономити чималі бюджетні кошти, позаяк за допомогою цієї системи знайдуться виконавці та надавачі послуг, які мають найдешевші пропозиції», - розповів Богдан Андріїв.

Що стосується прозорості, то пан Андріїв абсолютно згідний, що громада міста, журналісти повинні відкрито бачити, куди, як, скільки використовується коштів, хто є виконавцем робіт та проектів.

«На сьогодні розвивати систему електронних закупівель ніщо не заважає, всі необхідні ресурси в наявності. Як кажуть, було б лише бажання. Громадськість міста неодноразово піднімала питання про запровадження системи електронних торгів в Ужгородській міськраді. Я особисто вже висловлювався у ЗМІ про їхню ефективність і користь для економіки міста. Однак цей процес гальмувався через невигідність запровадження електронних торгів для окремих осіб, котрі не хотіли втрачати «прибутку», який їм приносила стара система. Для того, щоб запровадити систему електронних торгів у мерії, достатньо було нинішньому голові доручити вирішити низку технічних завдань, які стосуються системи електронного документообігу і розробки зручного та дієвого програмного забезпечення», - зауважив Богдан Андріїв.

«У разі обрання мене головою Ужгородської міськради разом з командою ми не дозволимо красти, а заощаджені бюджетні кошти будемо направляти на найнеобхідніші потреби нашого рідного міста!» - наголосив Богдан Андріїв.

Нагадаємо, систему ProZorro створили за ініціативи громадських організацій, комерційних торгових майданчиків та IT- компаній. Держава не вкладала і наразі не вкладає кошти в розробку та підтримку проекту, однак сприяє його діяльності. Фактично, це центральна база даних, до якої підключені торгові майданчики, на яких і відбуваються торги.

Законодавством передбачено, що через Вісник державних закупівель «бюджетники» проводять закупівлі, вартість яких перевищує або дорівнює 100 тис.грн. - на товари й послуги та 1 млн.грн. - на роботи. Для так званих «допорогових» закупівель проводити конкурсні процедури не потрібно.

Саме для таких закупівель і створено ProZorro. Розробники переконані, що електронні торги у «допорогових» закупівлях дозволять витрачати бюджетні кошти прозоро та ще й економити за рахунок збільшення кількості постачальників та їх конкуренції.

 

17 жовтня 2015р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів