Троє братів творять прикраси зі срібла, золота та натуральних каменів (ФОТО, ВІДЕО)
А починалося все ще за шкільною партою...
Брати Юрій, Роман та Ігор Кочути почали виготовляти прикраси, навчаючись у школі. Але, якщо тоді це було щось незрозумілої форми, то зараз їхні прикраси витончені та добре продумані.
Роман та Юрко закінчили в Ужгороді факультет машинобудування з "червоним" дипломом. Ігор ще вчиться на 3-му курсі того самого спрямування. Кажуть, що освіта їм дуже допомогла, пише Depo.Закарпаття. У ювелірній роботі важлива просторова уява, без якої неможливо створити прикрасу.

У своїх виробах хлопці використовують срібло, золото та натуральні камені. За їхніми словами, синтетичні не передають потрібної енергетики. Що ж до кількості виготовлених за стільки років прикрас, то їм важко сказати. Адже часом на один виріб може піти більше місяця.
Хлопцям вдалося гармонійно поєднати сучасність з історією. Клієнти часто приємно вражені, що такі прикраси роблять молоді ювеліри.
"Ми почали виготовляти прикраси ще у школі. Це і не можна було назвати біжутерією. Це були дуже грубі і вузькоспрямовані прикраси. Потім був період, коли ми припинили цим займатися. В університеті знову почали – вже на кращому рівні", розповідає Юрій.
Перший етап – це було незрозуміло що, але подібне до прикрас. Другий етап – виготовлення деяких колечок та кулончиків з міді та латуні. А також перші спроби запропонувати це людям. І третій етап – це вже робота зі сріблом та камінням.
"Найсильніший поштовх, під впливом якого ми працюємо й зараз, зробив Рома. Він 1,5 роки займався ювелірною справою сам. Потім зацікавився Юра. Рома давав йому якусь невеличку роботу. А потім мені, вже згодом, Рома давав якісь дрібні завдання", додає Ігор.
"Загалом ми завжди виготовляли щось руками – з самого дитинства. Був час, коли активно займалися реконструкцією. Робили обладунки, кольчуги. Мене до ювелірної справи, власне, це і привело. Я робив кольчуги і поступово йшов до зменшення елементів – для того, щоб колечка, з яких вона складається ставали все меншими і меншими. Тоді тато сказав мені, що шкода стільки дрібної роботи – треба б спробувати робити зі срібла. Тоді ми уявлення не мали, де навіть його взяти. Наш сусід якось познайомив мене з одним ювеліром. Він навчив мене не багато, але дещо розповів. Я зрозумів головні принципи роботи. Згодом в інтернеті познайомився ще з одним майстром. Сьогодні це вже мій друг. Він часто допомагає мені, підказує", - ділиться Роман.
Замовляють у хлопців столові прибори зі срібла.
Географія країн, звідки надходять замовлення ужгородським ювелірам, дуже широка: Україна, Росія, Білорусія, Казахстан, Італія, Франція, Корея, Канада. Ювеліри працюють на весь світ. Хлопці хваляться, кулон їхньої роботи є у французької співачки Заз.
Нещодавно майстри власноруч створили корону для обласного конкурсу краси. Корона конкурсу – відображення природи Закарпаття: за формою корона нагадує про рідні гори, жовті елементи корони – це промені сонця, зелені – це могутні смереки, голубі елементи – це ріки та озера, на які багате Закарпаття, а фіолетові – то першоцвіт, коментують ювеліри.
Брати дуже люблять виготовляти обручки. Адже саме цими перснями люди поєднують свої душі та життя. Це чи не найголовніше свідчення любові, поваги та вірності.
А загалом до кожного виробу брати підходять з особливим трепетом. Тут потрібна неабияка терплячість, витримка та фантазія. Відрадно, що цих рис хлопцям не бракує. Молоді амбітні ювеліри мають чимало великих планів на майбутнє. Міні шоу-рум у хлопців в Ужгороді вже є.
До цієї новини немає коментарів