Ефективна робота в нових громадах залежить від фахівців
Підтримка й розвиток місцевого бізнесу – запорука економіки краю.
Серед численних завдань, покладених на керівництво об'єднаних територіальних громад чи не ключовим є створення сприятливого клімату для розвитку підприємницької діяльності. Адже саме бізнес-активність членів громади – це не лише запорука розвитку усієї сфери необхідних для життя послуг, але й суттєве джерело наповнення місцевих бюджетів. Правила гри для бізнесу визначає держава. Проте саме від місцевого самоврядування залежить такий важливий момент, як підтримка (у законний спосіб) необхідних саме для цієї громади видів діяльності, зацікавлення місцевого бізнесу у розвої його діяльності.
Тому спілкування із Завідувачем сектору представництва державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва у нашому краї Наталією Ганусич для експертів Офісу реформ у Закарпатській області є принциповим. У ході зустрічі директор Офісу Іван Дем'янчук ознайомив пані Наталію із станом об`єднавчого процесу на Закарпатті. У свою чергу, Наталія Михайлівна розповіла про функції і завдання її підрозділу.
Нагадаємо, Сектор у Закарпатській області є територіальним органом Державної регуляторної служби України (ДРС). Державна регуляторна служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який реалізує державну регуляторну політику та політику у сфері нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, є спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності і координує дії з питань спрощення регуляторної бази та дерегуляції господарської діяльності. Що ж до органів місцевого самоврядування, ДРС відповідно до ст. 34 ЗУ «Про засади держаної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» надає пропозиції щодо удосконалення проекту відповідно до принципів державної регуляторної політики.
Одним з пріоритетів Порядку денного асоціації між Україною та ЄС визначено імплементацію політики стосовно малих та середніх підприємств у національне законодавство України. У Європейському Союзі обраховуються показники адмінвитрат малого і середнього бізнесу на виконання регуляторного законодавства. В Україні були практично відсутні подібні механізми реалізації та індикативної оцінки ефективності державної політики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва, дерегулювання та покращення регуляторного середовища для підприємницької діяльності, розповідає Наталія Михайлівна.
Впровадження нового для України регуляторного інструменту М-тесту сприятиме організації та консолідації громадянського суспільства, впровадженню демократичних шляхів впливу громадськості на прийняття регуляторних рішень, а також призведе до зростання фінансових можливостей малого та мікробізнесу через зменшення витрат на зайве регулювання, повідомляє carpathia.gov.ua.
«Маю надію, що після проведення децентралізації, об’єднані громади будуть мати чіткий підхід до виконання вимог регуляторного законодавства. Зможуть приймати доцільні та обґрунтовані рішення щодо дерегуляції у сфері малого та середнього бізнесу», - вважає керівник сектору представництва державної служби з питань регуляторної політики у Закарпатті.
«Усі аналогічні зустрічі, які ми зараз проводимо, - це свого роду налагодження чіткої координації. Адже результат ефективної роботи у нових громадах залежить від кваліфікованої підтримки, роз`яснень, підказок, якщо хочете. І якщо у Тячівській громаді суттєвим чинником на етапі становлення стануть фахівці, які мають досвід роботи у виконавчих органах, представництвах державних структур на районному рівні, то Вільховецька громада вкрай потребує додаткової підтримки. Зрештою, у ході роботи виникає чимало питань, які потребують особливого роз'яснення. Тому, вважаю, ця координація нам необхідна уже», - переконаний Іван Дем'янчук.
Сторони домовилися найближчим часом підписати договір про співпрацю і вирішили, що у зустрічах із новими громадами представники представництва братимуть безпосередню участь.
До цієї новини немає коментарів