У закарпатському селі з населенням менше тисячі осіб знаходяться два унікальні об'єкти, які під охороною ЮНЕСКО
Невелике село Ужок знаходиться на межі між Львівською та Закарпатською областями, на його території є два об’єкти під захистом ЮНЕСКО
Перебуваючи у північно-східній частині Закарпаття, можна з користю та інтересом провести час, пише Турінформ Закарпаття.
Цікаві об’єкти у околицях села Ужок, які варто відвідати:
1. Храм Святого Архістратига Михаїла, с. Ужок, XVII ст
Один з найвідоміших дерев’яних храмів Закарпаття, що розташований у селі Ужок, під Ужоцьким перевалом. Побудований на честь Святого Архістратига Михаїла у 1745 році, та з того часу служить людям місцем спілкування з Богом.
Храм Святого Михаїла, у селі Ужок (під захистом ЮНЕСКО)
Збудували храм у бойківському стилі майстри Павло Тонів з сусіднього села Бітля на львівському боці Карпат та Іван Циганин з села Тихого (околиці Ужка).
Усередині храму збереглися ікони та стародруки 17-го століття, вівтар – 18-го.У храмі досі функціонує дзвін, який старший за споруду на сто років. Покрівля храму зроблена зі шинглів – спеціально вирізьблених дерев’яних дощечок, довжиною в 30 і шириною в 10 сантиметрів. Аби дерево не пропускало воду та не гнило, його кожні два роки покривають спеціальною речовиною.що храм, збудований без жодного цвяху. Його дуже полюбляють малювати художники, фотографувати фотолюбителі, а з 2013 року, Михайлівський храм в селі Ужок входить до переліку об’єктів, що знаходяться під захистом ЮНЕСКО.
2. Подивитись на рух поїздів віадуками та тунелями
Залізнична інфраструктура побудована за часів Австро-Угорщини (початок 20 ст.) фахівцями Угорських королівських державних доріг.
Сьогодні ці інженерні споруди (тунелі, віадуки, тераси) надзвичайно приваблюють туристів.
Довжина траси складає всього сім з половиною кілометрів, це пряма відстань між Волосянкою та Ужоцьким перевалом, у той же час довжина залізниці складає 19 кілометрів. Залізнична дорога - це довга серпантинна дорога із значними підйомами, численними тунелями, віадуками, терасами. Слід зазначити, що під час І світової війни гілка залізниці сильно постраждала, оскільки це був стратегічний об’єкт, за який велись бої.
3. Відвідати Ужанський національний природний парк
Ужанський Національний Природний Парк створений Указом Президента України в 1999 р. площею близько 40 000 га, розташований в басейні річки Уж від с. Забрідь до Ужоцького перевалу і є частиною міжнародного біосферного заповідника "Східні Карпати".
На території парку водяться рідкісні тварини – бурий ведмідь, рись, кіт лісовий, олень карпатський, козуля європейська та ін, багато видів флори і фауни парку занесені до Червоної Книги України. На території парку розвинений рекреаційний туризм, розроблено понад 20 туристичних маршрутів і екологічних стежок. Повсюдно розвинений сільський та гірськолижний туризм, проводяться фестивалі сиру і молочних продуктів.
4. Букові праліси
Район сіл Стужиця – Ужок це територія, де розташовані найстаріші резервати бука лісового (1908). Саме тут збереглося букове криволісся на площі понад 55 га.
У межах цього кластера знаходиться мережа моніторингових ділянок, які були закладені професором Златніком у 1937 році. Ця територія безпосередньо межує з природоохоронними об’єктами Польщі та Словаччини. Букові праліси знаходяться під захистом ЮНЕСКО.
5. Ужоцький перевал (883 м)
Це один з шляхів, через які можна потрапити в Закарпаття зі сторони Львівської області та кордону з Польщі (напрям Самбір).
У районі перевалу прокладено 14 залізничних тунелів, це — найкрасивіша гірська транспортна магістраль України. Тут також проходить ряд туристичних маршрутів, наприклад маршрут "Верхами Вододільного хребта".
Уздовж траси розташовано чимало резерватів та пам’яток природи, архітектури
Перевал є частиною Ужанського національного природного парку, що входить до складу єдиного в світі тристороннього Міжнародного біосферного заповідника "Східні Карпати".
До теми
- Голова Закарпатської ОВА вручив сертифікати на житло двом родинам ветеранів
- 7 ініціатив від Закарпаття успішно пройшли відбір серед малих проєктів за програмою транскордонного співробітництва Interreg VI-A NEXT «Румунія – Україна 2021–2027»
- Голова Закарпатської ОВА зустрівся з військовими батальйону «Да Вінчі»
- Понад 640 осіб з інвалідністю скористалися послугами Закарпатської служби зайнятості у 2024 році
- Із 1 січня 2025 року на Закарпатті сформували 68 експертних команд замість ліквідованих МСЕК
- У закарпатських судах за минулий рік виявили понад 1600 заборонених предметів
- Закарпаття профінансувало навчання близько 130 студентів пільгових категорій
- Уряд затвердив енергетичний паспорт Закарпатської області
- У 2025 році для шкіл Закарпаття планують закупити близько пів сотні нових автобусів
- Закарпаття розвиватиме співпрацю з Чеською Республікою за підтримки Посольства України в цій країні
- Мирослав Білецький: "Усі громади Закарпаття та обласна рада підтримали План перемоги Президента України Володимира Зеленського"
- Упродовж п’яти днів на Закарпатті відпочиватимуть діти, які через війну виїхали в Угорщину
- Закарпатських школярів та студентів запрошують узяти участь у конкурсі «Я – журналіст!»
- Попри відсутність державного фінансування на Закарпатті упродовж року активно ремонтували дороги місцевого значення – Мирослав Білецький
- Мирослав Білецький відвідав поранених захисників, які зараз в обласній клінічній лікарні
- Понад 1300 військовослужбовців та членів родин загиблих воїнів із Ужгорода пройшли реабілітацію у санаторії «Боржава»
- У Закарпатській області спостерігають ускладнення епідемічної ситуації з кору
- Закарпатський центр екстреної медичної допомоги отримав 7 нових «швидких», серед яких реанімобіль
- Держекоінспекція пред’явила претензію на понад 3 млн грн підприємству з ліквідації Солотвинського солерудника
- Закарпаття прийняло 137 дітей із інтернатних закладів, які повернулися з евакуації із Туреччини
До цієї новини немає коментарів