На Закарпатті народні обранці вирішують проблему «хутірних забудов»

Крайові парламентарі у ході четвертого пленарного засідання другої сесії Закарпатської облради схвалили звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо «хутірних забудов» за межами населених пунктів, інформує прес-служба Закарпатської облради.
У документі зазначається, що територія Закарпатської області в залежності від характеру рельєфу поділяється на три регіони, які різко відрізняються ґрунтовими і кліматичними умовами. Гори і передгір'я займають близько 80 % її території.
Історично склалося, що у гірській місцевості області переважає так звана «хутірна забудова», однак, власники житлових будинків, розташованих за межами населених пунктів, не мають змоги приватизувати ці земельні ділянки через неврегульованість законодавчих норм із цього питання.
Так, стаття 38 Земельного кодексу України до земель житлової забудови відносить тільки земельні ділянки, розташовані в межах населених пунктів, що перешкоджає житловому будівництву та реєстрації за межами населеного пункту навіть у випадках наявності забудови. Відтак порушуються права громадян на землю, гарантовані статтею 14 Конституції України.
Одним із дієвих шляхів вирішення проблеми могло б бути включення земельних ділянок у межі населених пунктів, однак для цього необхідна наявність затверджених у встановленому порядку генеральних планів.
Проте значна кількість сільських рад області, зокрема гірської її частини, дотаційні і коштів на розробку генпланів та проектів землеустрою щодо зміни меж населених пунктів, які б включали ці садиби, у таких органів місцевого самоврядування немає.
Для захисту конституційних прав громадян на землю, враховуючи положення статті 33 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», якою передбачена можливість розміщення об'єктів будівництва за межами територій населених пунктів під час комплексної забудови території, депутати просять внести зміни до чинного законодавства, передбачивши можливість приватизації земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд, а також на законодавчому рівні передбачити можливість розміщення за межам населених пунктів громадських будівель і споруд, інших об'єктів загального користування».
До теми
- На Закарпатті триває будівництво пункту пропуску «Біла Церква - Сігету Мармацієй»
- Закарпатці можуть безоплатно отримати послугу ендопротезування у 3 закладах охорони здоров’я краю
- ТОП-10 вакансій від Закарпатської обласної служби зайнятості
- Робоча поїздка Мирослава Білецького на Тячівщину: будівництво інфраструктури, підтримка ветеранів, веломаршрут до ЄС
- Відпустка за сімейними обставинами: що варто знати військовослужбовцю
- Понад 6700 людей звернулися з початку року до Закарпатської служби зайнятості
- Для аграріїв Закарпаття доступна низка державних програм підтримки
- Від 8 до 12,4 тис грн: закарпатські депутати просять КМУ підвищити мізерні зарплати працівників культури
- Закарпаття – серед лідерів економічного розвитку: область серед лідерів виконання урядових завдань
- Вступ до військового вишу: можливості для молоді Закарпаття
- На Закарпатті пацієнти з катарактою можуть безоплатно встановити штучний кришталик у межах Програми медичних гарантій
- Пенсії родинам полеглих та зниклих безвісти Захисників і Захисниць: хто має право та куди звертатися
- На Закарпатті з робочим візитом – заступник міністра у справах ветеранів Фархад Фархадов
- На Закарпатті податкова служба та служба зайнятості посилюють підтримку грантоотримувачів у межах програми «Власна справа»
- Близько 700 внутрішньо переміщених осіб скористалися послугами обласної служби зайнятості з початку року
- На Закарпатті визначили кандидатів до Ради ветеранів війни за незалежність України
- На Закарпатті прокуратура забезпечила відшкодування до бюджету понад 8,2 млн грн несплачених підприємством податків
- Напад на 13-річного хлопця заради «боргу» - касаційний суд поставив крапку у справі
- Закарпаття отримало понад 5 млн грн інвестицій в обладнання для профтехосвіти
- Закарпатська облрада просить переглянути реформу старшої школи: йдеться про доступність освіти у гірських громадах

До цієї новини немає коментарів