В УжНУ наголосили: наш край має стати центром у Карпатському єврорегіоні!
У заході брали участь заступник голови обласної ради Йосип Барто, проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ Мирослава Лендьел, начальник управління юстиції ОДА Руслана Натуркач, начальник відділу прогнозування регіонального розвитку управління стратегічного планування та моніторингу соціально-економічного розвитку Любов Когуч, президент Міжнародної асоціації інституцій регіонального розвитку «МАІРР» Наталія Носа, експерти, активісти тощо. Традиційно модерував засідання Олег Лукша, співорганізатор клубу, голова Комісії стратегічного соціально-економічного розвитку, раціонального використання ресурсного потенціалу і реформ Громадської ради при Закарпатській ОДА.
Стратегія розвитку краю розроблена спільно науковцями УжНУ, депутатами обласної ради та представниками громадськості, експертами. «Має чотири основні пріоритети – розвиток людського капіталу та соціального, інноваційний розвиток економіки, інтегрований розвиток сільських і міських територій, забезпечення якості і безпеки довкілля та просторової гармонії», – пояснює Олег Лукша, який представив стратегію. Модератор переконаний, що не можна допустити провалу цієї програми, як у 2015 році. Це єдиний вид планування майбутнього, переконаний Олег Лукша.
Наразі є потреба схвалення проектів розвитку (плану дій щодо реалізації стратегії), які б мали розробити експерти, а не політики для власної вигоди. Ці проекти повинні створюватися незалежними експертами із агенції регіонального розвитку, які б поєднували земельні, просторові аспекти. Такої структури наразі нема. Тому важливим питанням стає потреба навчання проектантів, які би грамотно створювали проекти розвитку регіону.
Олег Лукша закликав «не затуляти діри проектами, а якісно створювати їх, дбаючи про майбутнє». Більше того, наголошує експерт, в Україні не існує інституції стратегічного управління, яка б поєднувала земельне, просторове та стратегічне планування, як у європейській практиці.
За словами начальника відділу прогнозування регіонального розвитку управління стратегічного планування та моніторингу соціально-економічного розвитку Любов Когуч, торік було виконано 20 проектів і освоєно понад 80 млн грн із Державного фонду регіонального розвитку (70% із передбачених). Вона також наголосила, що проекти мають реєструватися органами самоврядування або органами виконавчої влади.
Наталія Носа наголосила, що Закарпаття має стати центром у Карпатському єврорегіоні, і представила стратегію сталого розвитку прикордонних регіонів через ефективну діяльність Карпатського єврорегіону. Серед пріоритетів програми – конкурентоспроможна економіка регіону, екологія і чистота, добре сполучення 19 регіонів, об’єднаних Карпатами, інновації та освіта, культура, охорона здоров’я, зайнятість і соціальний захист тощо. Все для того, аби Карпатський єврорегіон став комфортним для життя та туризму. Доповідач закликала зробити все так, аби стратегія була обов’язковою для виконання, як у країнах карпатського регіону – Польщі, Словаччині, Румунії, Угорщині.
«Громадськість не може допустити провалу стратегії розвитку регіону», – наголосив Олег Лукша і закликав владу обговорювати всі проекти розвитку з громадськістю у форматі дискусій, а не обмежуватися вивішуванням їх на сайті.
uzhgorod.net.ua за інформацією "Медіацентру УжНУ"
До теми
- На Закарпатті 23% від усіх охочих долучитися до Сил оборони через центри рекрутингу - жінки
- Синоптики попереджають про погіршення погоди на Закарпатті завтра - сильні опади, ожеледиця
- Від початку 2024 року в УжНУ припинили навчання 549 студентів-чоловіків віком понад 25 років
- Простір для дітей відкрили в Закарпатському обласному центрі зайнятості
- Андрій Русин: "Захворюваність та смертність від раку молочної залози в Закарпатській області продовжують зростати"
- У спортивно-реабілітаційному центрі в Ужгороді вивчають світові методики лікування ветеранів
- Надати згоду на посмертне донорство – така можливість є в обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології
- УжНУ - у топ-20 вищих навчальних закладів країни
- В Ужгороді вже місяць працює дитячий простір "Кіфлик" для переселенців
- Ще один крок до новітніх методик лікування: у нейроцентрі провели рідкісну операцію
- 100 людям вже надали допомогу у реабілітаційному центрі в Ужгороді
- В обласному центрі нейрохірургії та неврології проводять операції пацієнтам з епілепсією
- У Закарпатському обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології працюють 11 вимушених переселенців
- Безпечний доступ до сучасної цифрової освіти отримали діти у Ракошині
- В Ужгороді під Центром гунгарології виявили стародавній винний льох
- У Закарпатському центрі нейрохірургії та неврології 20 фахівців з реабілітації займаються з пораненими військовими та цивільними
- У Закарпатському центрі нейрохірургії та неврології намагаються відповідати світовим стандартам надання медичної допомоги
- Успішна співпраця біологічного факультету УжНУ та Кошицького університету - науковці завершили спільний проєкт
- Лікарі ОКЦНН в Ужгороді врятували чоловіка від ампутації ноги
- Як у Берегові працює Центр підтримки ВПО
До цієї новини немає коментарів