Реєстрація бізнесу та нерухомості на Закарпатті: нові правила
Основний зміст нововведень зводиться до спрощення процедури реєстрації та розширення кола суб’єктів, які здійснюють реєстраційні дії. Зокрема уже з початку року функції з реєстрації майна та нерухомості можуть здійснювати всі нотаріуси, а також інші акредитовані суб’єкти (зокрема й банки), акредитація яким надана Міністерством юстиції України.
Крім того 1 травня завершився перехідний період, протягом якого функції з реєстрації речових прав на нерухоме майно, а також з реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців мали бути передані органам місцевої влади (райдержадміністраціям, а також виконкомам місцевих рад, які підключилися до держреєстрів). Це нововведення пов’язане із ліквідацією місцевих управлінь юстиції, у складі яких раніше діяли відповідні реєстраційні служби та державні реєстратори.
Також було запроваджено принцип екстериторіальності, який дає можливість: 1) зареєструвати бізнес незалежно від регіону; 2) зареєструвати нерухомість у будь-якого суб’єкта реєстраційних дій в межах своєї області. Тобто, якщо ви хочете зареєструвати бізнес на Закарпатті, то можете це зробити у будь-якого реєстратора, навіть перебуваючи в іншій області. А якщо ви проживаєте, наприклад, на Рахівщині, то зареєструвати свої речові права на нерухоме майно (наприклад, будинок в селі) ви можете будь-де в межах Закарпатської області (наприклад, у Перечинському чи Міжгірському районі).
При цьому органи місцевого самоврядування, які підключилися до держреєстрів, отримають додаткові надходження до місцевого бюджету у вигляді адміністративного збору, який за законом справляється за здійснення реєстраційних дій.
«Завдяки проведенню реформи вдалося зруйнувати монополію, яка була основою корупції, коли є лише 1 чиновник, до якого мав звертатися громадянин і який вирішував провести реєстрацію чи ні. На сьогодні, коли є конкуренція і декілька суб’єктів на ринку, які виконують цю функцію, корупція не має сенсу. Адже, якщо хтось вимагає хабара, можна просто розвернутися та піти до іншого суб’єкта», - наголосила перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова.
За інформацією Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області державна реєстрація нерухомості та бізнесу здійснюється:
1) всіма райдержадміністраціями та міськвиконкомами (міст обласного значення) Закарпатської області;
2) органами місцевого самоврядування, які прийняли рішення про здійснення повноважень суб’єктів державної реєстрації, а саме:
- Тячівська об’єднана територіальна громада,
- Перечинська міська рада,
- Рахівська міська рада,
- Воловецька селищна рада,
- Великоберезнянська селищна рада,
- Дубриницька (Перечинський район), Оноківська (Ужгородський район), Батівська, Свободянська (Берегівський район), Грушівська (Тячівський район), Білківська (Іршавський район), Верхньоворітська (Воловецький район), Ракошинська (Мукачівський район) сільські ради.
Крім того подати заяву про реєстрацію юридичної особи чи ФОП уже можна онлайн за допомогою електронного сервісу Міністерства юстиції http://rp.irc.gov.ua/ .
Для перевірки наявності достовірної інформації про ваше право власності на нерухоме майно також не потрібно йти до державного реєстратора і замовляти паперовий витяг з реєстру. Перевірити такі відомості можна, не виходячи з дому, за допомогою електронного сервісу на сайті https://kap.minjust.gov.ua/ .
Також віднедавна діє онлайн-будинок юстиції http://obu.org.ua/, через який можна подати документи для реєстрації громадської організації.
До теми
- Зареєструвати автівку стало дорожче
- Зареєструвати автівку стало дорожче
- Ринок нерухомості: яка вартість квартир у містах Закарпаття? (ВІДЕО)
- Власники нерухомості в Закарпатті сплатили до місцевих бюджетів понад 82,3 млн гривень
- Громади Закарпаття отримали понад 63,3 млн грн від оподаткування нерухомості
- Територіальні громади Закарпаття у 2020-му отримали 85,5 млн грн податку на нерухомість
- Придбання нерухомості. Закарпатські юристи радять, як перевірити продавця та об’єкт нерухомості
- В Закарпатті зареєстровано 33 ПРРО
- Власники нерухомості на Закарпатті сплатили до бюджету понад 53,4 млн гривень
- Закарпаття: фізособи сплатили понад 13,8 млн грн податку на нерухомість
- Закарпатська ДФС про строки сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
- ДФС Закарпаття про нюанси діяльності філій іноземних БФ
- ДФС Закарпаття про використання електронних цифрових ключів
- Закарпатський ринок нерухомості завмер?
До цієї новини немає коментарів