Про болючу тему домашнього насильства розмовляли в Ужгороді

Про болючу тему домашнього насильства розмовляли в Ужгороді
В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція з метою висвітлення процесу ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція), яка була підписана Україною у 2011 році.

 

Йшлося про зміни у законодавстві у зв’язку з ратифікацією Стамбульської конвенції, проект Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" та внесення змін до інших нормативно-правових актів у зв’язку із ратифікацією Стамбульської конвенції, а також стандарти надання послуг жінками, потерпілими від насильства згідно із Стамбульською конвенцією.

Неля Мошкара, головний спеціаліст відділу сімї та дітей Департаменту соціального захисту Закарпатська ОДА зауважила, що проблема насильства у сім’ї актуальна і на Закарпатті. «Станом на 1 квітня 2016 року у Департаменті зафіксовано 724 звернення щодо насильства у сім’ї, 660 звернень – від жінок. Це дуже великий показник. І це означає, що на державному і регіональному рівні треба зробити чимало для створення умов забезпечення якісного соціального захисту».

Галина Федькович, юрист, адвокат, ГО «Центр «Жіночі перспективи», керівник проекту розповіла, що Конвенція Ради Європи (Стамбульська конвенція) була прийнята 11 травня 2011 року і у листопаді 2011 року підписана Україно. Але, на жаль до цього часу не ратифіковано Україною. «Є позитивний прогноз, що буде ратифікована. Конвенція набрала чинності, вже 22 країни її ратифікували. Основні месиджі - нульова толерантність щодо жінок та домашнього насильства, захист жертв насильства, попередження насильства у сім’ї. Фокус Конвенції – на зміні ставлення всіх членів суспільства щодо жінок та забезпечення рівності. Стамбульська Конвенція бачить насильство щодо жінок як порушення прав жінок та дискримінацію і чітко вказує на відповідальність держави та на неналежне реагування», - каже Галина Федькович.

Важлива увага у Конвенції приділяється навчанню фахівців та підвищення загальної обізнаності суспільства. За словами Галини Федькович, згідно з документом, заходи держави мають бути спрямовані на потреби жертви та безпеку, повинні діяти спеціалізовані служби підтримки, має бути достатня кількість притулків та цілодобових телефонів довіри. Крім того Стамбульська конвенція передбачає кримінальну відповідальність щодо насильника. 

«Державні служби повинні невідкладно реагувати та надавати допомогу. Держава повинна прийняти комплексну узгоджену політику, - додає юрист – Крім того, Стамбульська конвенція зобов’язує змусити теперішнього чи колишнього партнера-насильника покинути будинок для забезпечення безпеки потерпілої. А дитина-свідок насильства вважатиметься жертвою насильства. До цього таких заходів в Україні не застосовували і насильник продовжував жити разом із його жертвами».

Христина Кіт, юрист, адвокат, кандидат юридичних наук, ГО «Центр «Жіночі перспективи», експерт проекту розповіла, що після ратифікації планується прийняття нового закону про протидію насильства у сім’ї. Проект вже розроблено. Основні новели такі:

- Закон передбачає право поліції виносити терміновий заборонений припис на місці. Припис буде діяти 10 днів до притягнення до відповідальності. Кривдника зобов’язують покинути місце, не підходити до місця проживання, а також у будь-який спосіб контактувати з особою, над якою вчиняв насильство. Другий спеціальний захист -- обмежувальний припис. Полягає в обмеженні прав кривдника і накладення певних обов’язків, наприклад, заборона проживати незалежно від того, чи приписаний він у помешканні. Другою вимогою є обмежене спілкування з дитиною, будь-яким чином чи то контактувати, телефонувати, спілкуватися через третіх осіб;

- дитина-свідок насильства, визнається потерпілою;

- важлива увага приділяється взаємодії суб’єктів, відповідальних за впровадження політики протидії насильства у сімї. Це і департамент соціального захисту, центр соціальних служб, поліція, служба у справах дітей, управління освіти, управління охорони здоров’я. У випадку якщо одному стає відомо про насильство, має бути повідомлено у всі установи.

«Коли говоримо про інші злочини, суди застосовують більше покарання, водночас насильство у сімї має більший ступінь суспільної небезпеки. Тому законодавчі зміни є абсолютно виправданими»,- додала Христина Кіт.

Захід проводиться у рамках проекту щодо лобіювання ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція), що реалізується громадською організацією «Центр «Жіночі перспективи» за підтримки Ради Європи, пише zaholovok.com.ua.

 

30 червня 2016р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів