Геннадій Москаль про "Торнадо": "Як можна було якусь банду оформити в батальйон?"

Геннадій Москаль про "Торнадо": "Як можна було якусь банду оформити в батальйон?"
Екс-голова Луганської ВЦА, а нині - очільник Закарпатття, Геннадій Москаль розповів про те, як вели себе бійці "Торнадо" в Луганській області.

 

Спілкування з Москалем транслював телеканал "112 Україна".

"Я не знаю, звідки вони взялися (бійці "Торнадо", - ред.). Їх надіслало МВС. Як можна було якусь банду оформити в батальйон?

Їх направили спочатку в Станицю Луганську, і коли перший раз я приїхав, мама рідна, я наслухався всього: вони викрали двох людей, які мали велику суму грошей. Так тих людей ми і не знайшли, і ми вважаємо, що їх вже немає в живих. Не знаю, чи знає військова прокуратура цей факт. Доходило до того, що вони йшли вулицею, громили всі будинки, забирали все. Там люди настільки бідно живуть, хто був у Станиці Луганській, той знає, що це нагадує Сталінград, тому що там все розбито і розбомблено, вони забрали у 10-місячної дитини сік, я не знаю, як це назвати", - заявив Москаль.

"До мене прийшли 50-60 осіб, коли я був головою ВЦА, ми взяли ці заяви, я всім писав, і в МВС, ГПУ, військову прокуратуру, поки за них не взялася військова прокуратура з Матіосом... Я говорив, чому їх просто не вивести зі Станиці Луганської? Їх вивели в Лисичанськ, і там вони все це продовжили", - нагадав він.

Екс-бійців роти "Торнадо" звинувачують у створенні злочинної організації та "вчиненні в її складі з грудня 2014 року до червня 2015 року на території Луганської і Донецької областей задоволення статевої пристрасті неприродним способом із загрозою застосування фізичного насильства".

Їм інкримінують:

перевищення влади і службових повноважень працівником правоохоронного органу, яке супроводжувалося насильством, погрозою застосування насильства, застосуванням зброї та спеціальних засобів;

незаконне заволодіння транспортним засобом з погрозою застосування насильства;

незаконне позбавлення волі і викрадення людини;

катування;

доведення особи до замаху на самогубство, що є наслідком жорстокого з ним поводження;

самовільне присвоєння владних повноважень і звання службової особи, поєднане із вчиненням суспільно небезпечних діянь з використанням форменого одягу працівника правоохоронного органу;

незаконне проникнення в житло та незаконне проведення в ньому огляду, вчинене службовою особою з погрозою застосування насильства;

вимагання, вчинене службовою особою з використанням свого службового становища і загрозою вбивства;

вимагання офіційних документів, вчинене з корисливих мотивів, що спричинило порушення роботи установи; незаконне заволодіння паспортом громадянина України.

 

09 серпня 2016р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів