Закарпаття досі чекає реакції Кабміну на червневе стихійне лихо
– Усього під час градобою в кінці червня було пошкоджено 45 начальних закладів (19 у Виноградівському, 13 у Міжгірському, 7 у Іршавському та 6 у Хустському районах), – зазначає голова ОДА Геннадій Москаль. – Ремонт зроблено нашими власними силами, уряд досі не виділив на ліквідацію наслідків стихії жодної копійки.
21 червня Закарпаття постраждало від нечуваного градобою. Наступного дня, 22 червня, відбулося термінове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка визнала градобій надзвичайною ситуацією регіонального рівня. Усі кошти з резервного фонду обласного бюджету скеровані на ліквідацію наслідків стихії.
23 червня прем’єр-міністру України направлено листа з проханням надати Закарпатській області фінансову допомогу з резервного фонду Кабміну для ліквідації наслідків градобою. 24 червня прем’єр-міністру України направлено телеграму про розгляд питання щодо виділення фінансової допомоги Закарпаттю для подолання наслідків стихії. У постраждалих населених пунктах спеціальні комісії почали складати дефектні акти щодо завданих збитків, а також проектно-кошторисну документацію для відновлення соціальних об’єктів і приватного житла.
6 липня Державна служба з надзвичайних ситуацій своїм експертним висновком підтвердила кваліфікацію градобою, визнавши стихійне лихо на Закарпатті надзвичайною ситуацією регіонального рівня, що стало підставою для виділення коштів із резервного фонду Кабміну. 7 липня документально встановлена сума завданих градобоєм збитків – 100 мільйонів 508 тисяч 537 гривень. Документація направлена в уряд для підготовки постанови Кабміну щодо виділення Закарпаттю коштів із резервного фонду для ліквідації наслідків стихії.
27 липня Мінрегіонбуд подає в Мінекономрозвитку експертний висновок щодо виділення коштів. 3 серпня відкоригований з урахування експертного висновку розрахунок обсягу коштів та перелік невідкладних робіт для ліквідації наслідків стихійного лиха направляється в Кабмін України. Станом на 30 серпня документація знаходиться на розгляді в Секретаріаті Кабміну України.
– Незважаючи на всі наші листи, телефонні дзвінки і звернення Кабмін досі, тобто через два місяці після стихійного лиха, не виділив кошти. Якби ми з самого початку не зрозуміли, що можемо покладатися тільки на власні сили, діти 1 вересня пішли б у пошкоджені школи, накриті целофаном. Закарпаття – одна з найуразливіших областей України в плані природних катаклізмів, тут постійні паводки, зсуви, буревії тощо. І ліквідовувати наслідки стихії слід оперативно, для цього й призначений резервний фонд. Однак у ситуації з градобоєм уряд досі нічого не зробив. Чи така бездіяльність – наслідок «особливого» ставлення до Закарпаття чи звичайне недбальство – незрозуміло, – заявив Москаль.
На фото: школи в Іршавському та Хустському районах одразу після градобою та після ремонту
До теми
- Лабораторія визначення якості вина з’явилась на Закарпатті
- Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
- Уроки без телефонів, їдальні з терміналами та "стоячі" парти: що нового чекає школярів у цьому навчальному році?
- А ви знали, що в УжНУ є власний виноградник, де виготовляють вино?
- У Рахові вчать, як надавати першу домедичну допомогу
- Викладачі біофаку УжНУ разом зі студентами науково працюють на винограднику (ВІДЕО)
- В Ужгородському замку розпочалися практичні заняття школи юного археолога
- Притулок для собак у Виноградові – переповнений втричі (ВІДЕО)
- До уваги закарпатців: триває прийом заяв від батьків першачків про зарахування у школу
- Вогнегасники, мотопомпи, бензинові генератори: Виноградівська міська тергромада отримала допомогу у рамках проєкту USAID
- На Закарпатті триває збір винограду (ВІДЕО)
- День жалоби у Виноградові: на війні загинув закарпатець Роман Головко
- В одній зі шкіл Ужгорода діє Молодіжний клуб (ВІДЕО)
- У старій школі на Закарпатті зробили притулок для вимушених переселенців
- У Виноградівській тергромаді школярі будуть навчатися 6 днів на тиждень
- Напередодні нового навчального року на Закарпатті відбулася конференція для освітян
- На Закарпатті, попри засуху, чекають на хороший врожай винограду (ВІДЕО)
- Янгол-охоронець для рятувальників: на Закарпатті з’явився новий мурал (ФОТОФАКТ)
- Школа юного археолога в Ужгороді готується до свята й сподівається на підтримку меценатів (ВІДЕО)
- Як на Закарпатті розвивають виноградарство (ВІДЕО)
До цієї новини немає коментарів