Спеціалісти розповіли про ситуацію із суїцидами у Закарпатській області

Спеціалісти розповіли про ситуацію із суїцидами у Закарпатській області
Минулого року 158 закарпатців покінчили із життям самогубством. П’ятнадцяти із них було від 10 до 20 років. Цю інформацію у четвер, 8 вересня, напередодні Всесвітнього дня боротьби із самогубствами, озвучила Магдалина КУЗЬМИК, головний обласний позаштатний психотерапевт Департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА.

 

«Це молодь. І це велика біда. І великий відсоток людей після 60 років. Це люди, які стають самотніми, це пенсія, це ті люди, яким можна допомогти, навчити. Є можливість попередження: кожен суїцидент за 6 тижнів до самогубства змінює поведінку. і якщо ви помітили що людина змінилася, інакше поводиться, закривається від світу та людей, то цьому можна допомогти. для цього є телефони довіри, спеціалісти та друзі», - розповідає Кузьмук.

Для порівняння, у 2014 році кількість самогубців в області склала 168. Мова йде конкретно про завершені випадки суїцидів, котрі привели до смерті.

Нині спеціалісти звертають увагу також на новий фактор ризику – війну на Сході України. Наразі, на щастя, випадків самогубств серед військових у Закарпатті не було.

«Поки що не було. Але всі психотерапевти області насторожені. Тому що постстресові розлади приводять до суїцидів через десятки років. Тому ми маємо бути готові до того, що підйом суїцидальності серед військових та учасників АТО буде через 5-10 років. Нам треба відкривати кризовий центр, вчити спеціалістів надавати допомогу.

За підрахунками спеціалістів, у світі кожну хвилину є сЗакарппроба завершити життя самогубством. За рік фіксується близько 100 тисяч завершених суїцид дів. При цьому, поруч із 1 завершеним суїцидом є біля 100 незавершених.

 

 

08 вересня 2016р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів