В Ужгороді сьогодні, за доброю традицією, відбулося загальноміське Віче (ФОТО)
Із нагоди відзначення 1128-ї річниці з часу першої писемної згадки про Ужгород сьогодні, за доброю традицією, відбулося загальноміське Віче.
Із нагоди відзначення 1128-ї річниці з часу першої писемної згадки про Ужгород сьогодні, за доброю традицією, відбулося загальноміське Віче.
На пунктах пропуску «Тиса» та «Ужгород» створять електронну чергу для вантажних автомобілів.
Нагадуємо водіям, що відсьогодні на перехресті вулиць Миколи Бобяка – Возз’єднання в Ужгороді – експериментальний круговий рух!
У зв’язку з масовими заходами центральна частина міста перекрита для автомобільного руху.
Завдяки старим фотографіям непростого, але дуже цікавого міжвоєнного періоду Закарпаття, маємо змогу зануритись в архаїчний світ з неповторною природою, з чистотою гір, лісів та річок, в поєднанні з колоритним життям багатонаціонального населення… Як зараз полюбляють казати, – це був справжній “магніт” для дослідників, які мріяли показати світу terra inkognita в центрі Європи. І за кожною унікальною світлиною стоїть людина, митець, якого вразила ця земля.
1738 першокласників розпочали навчання в школах та НВК міста.
Почали підготовчі роботи – фрезування проїжджої частини, планування узбіч, очищення від чагарників – на вулиці Болгарській. Це перший етап капітального ремонту, повідомив міський голова Ужгорода Богдан Андріїв. Далі ближчим часом тут зроблять вирівнювання бетонною сумішшю і та укладуть нижній шар асфальтобетонного покриття.
Понад півтори сотні учасників долучилися сьогодні в Ужгороді до забігу пам'яті «Шаную воїнів, біжу за Героїв України». Як і в багатьох містах України, в обласному центрі Закарпаття сьогодні всі охочі могли приєднатися і пробігти 2 км за будь-кого з українських воїнів, які загинули, захищаючи країну на Сході. На спортивному заході кожен учасник пробіг дистанцію із наліпкою з іменем загиблого бійця.
Світанок 30-ї річниці Незалежності Ужгород зустрів "Молитвою за Україну" на Київській набережній біля облмуздрамтеатру. Уже традиційно, увосьме, святкову програму підготував Заслужений академічний Закарпатський народний хор під керівництвом Наталії Петій-Потапчук.
Найвищий на Закарпатті Державний прапор України до Дня Прапора та 30-ї річниці Незалежності України підняли сьогодні в Ужгороді на площі Богдана Хмельницького.
Знайшов дітей фахівець гірського пошуково-рятувального відділення міста Мукачево Юрій Шпеник.
Уявіть собі: ви потрапили до місця компактного проживання ромів. Ідете по бездоріжжю. Перед вами хата-мазанка. Заходите всередину, а там – італійська плитка на підлозі, дерев’яні меблі, чистота, а на додачу маленький охайний хлопчик-ром грає на синтезаторі. Розрив шаблону? Так. Але це реальна ситуація, з якою стикнулися представники благодійного фонду «Центр громадських ініціатив» у рамках реалізації проєкту «Хороші батьки – щасливі діти». Детальніше про спростування і підтвердження стереотипів розповів керівник проєкту Андрій Вишняк. Далі – пряма мова.
Про це у Фейсбуці повідомив міський голова Богдан Андріїв.
Міська влада, підкреслив Богдан Євстафійович, і надалі докладатиме всіх зусиль, щоб в ужгородських дитсадках малечі було комфортно і безпечно.
В Ужгороді запустили нову ініціативу заради порятунку Павлика Мотички, якому усім світом збирають на дороговартісний укол від СМА - понад 2 мільйони доларів.
Сьогодні на сесії Ужгородської міськради надали згоду на реалізацію проєкту цільових екологічних (зелених) інвестицій для придбання автобусів, оснащених електричними двигунами «Закупівля муніципальних електроавтобусів для Ужгородської міської територіальної громади» на умовах співфінансування.
У 14 – уже мама. Це не рідкість серед ромських дівчат. Але що це значить для самої дівчинки? Адже для неї материнство тягне за собою зупинку в здобутті освіти – здебільшого ромки не мають навіть базової середньої. А що казати про здобуття професії? Відповідно, через кілька років молода жінка може вести дитину до садочка, пізніше – до школи і працювати. Однак цього не стається – без освіти вона може виконувати лише некваліфіковану і низькооплачувану роботу. А для чого, якщо можна народити ще і отримувати пільги від держави? В Ужгороді протягом 8 місяців працювали над проєктом «Сприяння соціальному включенню ромів та забезпечення умов для розвитку дітей раннього віку у ромських громадах Карпатського регіону». Для чого покликаний цей проєкт, як його реалізовували, з яким труднощами стикалися і яких результатів досягли, розповіла представниця благодійного фонду «Проекта ТАЧ» Міла Боринська-Бігарі.
«Жодного розриву не було, а люди стояли тісно одне до одного. 2437 учасників зафіксовано сьогодні і це є національний рекорд України», – оголошує представник Книги рекордів України. Рекорд цей встановили неспроста – для порятунку життя Павлика Мотички із Синевира, який має спінальну м’язову атрофію.
Перший післякарантинний фестиваль Ужгородська регата цього року відбувся вдванадцяте. Веселе змагання чи то арт-перформанс, як його називають організатори, зібрав 26 команд.
15 крадіжок, 2 спроби заволодіти транспортними засобами, 3 грабежі з початку цього року розкрила поліція завдяки впровадженій в Ужгороді розгалуженій системі відеоспостереження в рамках програми «Безпечне місто Ужгород».