В Ужгороді молоді актори ПАДІЮНу презентували нову виставу за п’єсою Вікторії Андрусів (ВІДЕО)
«Одкровення» від театральної студії «Синтез» та письменниці Вікторії Андрусів презентували закарпатським поціновувачам театрального мистецтва.
«Одкровення» від театральної студії «Синтез» та письменниці Вікторії Андрусів презентували закарпатським поціновувачам театрального мистецтва.
У мисливських угіддях ДП «Ясінянське ЛМГ»завершився період реву оленя.
Дизельні генератори та повербанки значно частіше почали купувати ужгородці впродовж останніх двох тижнів та напередодні опалювального сезону. Це журналістам Суспільного підтвердили у точках продажу. Спеціалісти пояснили, як правильно обирати пристрої, які допоможуть під час відключень електроенергії.
Останнім часом поліцейські фіксують факти шахрайств, пов’язаних із придбанням енерготехніки. Зловмисники діють за напрацьованою схемою, публікуючи на спеціальних онлайн-платформах оголошення про продаж, до прикладу електрогенераторів, за суттєво заниженими цінами.
Найстарішому ужгородцю днями виповнилося 105 років.
Країною другий місяць поспіль курсує символічний «Потяг до Перемоги».
Напередодні першого листопада майже на усіх ринках Ужгорода розгорнули локації із вінками, квітами, лампадками та свічками.
Гора Кальварія в Ужгороді відома тим, що на ній розташований один із найдавніших цвинтарів міста. Заснований він був, за припущенням краєзнавиці Людмили Сахарової, у середині чи в кінці XVIIIстоліття, на його території поховані безліч відомих людей, котрі творили історію міста. На жаль, історія некрополя поки що докладно не вивчена і не описана, адже архіви цвинтаря не збереглися – за одним даними, згоріли у 1950-х роках, за іншими, зникли невідомо коли. Відкрию вам секрет: група поважних авторів у ці дні якраз працює над книжкою про Кальварію, тож незабаром ми зможемо більше дізнатися про історію кладовища та відомих людей, які там поховані. Поки ж чекаємо на цю працю, розкажу вам про одне поховання, яке ранить душу щоразу, як доводиться бувати на Кальварії – родинний склеп Теленді.
Сховища чи найпростіші укриття – відтепер обов’язкові у всіх новобудовах! Мова про багатоповерхівки та нежитловий фонд. В Україні з 24 жовтня 2022 року набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій».
В Ужгороді в Закарпатській обласній науковій бібліотеці щотижня проводять терапевтичні, антистресові заходи. Анонси публікують у мережі Фейсбук.
Ці важливі, окрім планової лісокультурної роботи, завдання стоять перед Ужгородським лісництвом, яке очолює молодий фахівець Роман Стегура (на знімку). А в Ужгородському держлісгоспі воно, до речі, вважається «столичним». Оскільки його угіддя площею 4,8 тисячі гектарів простилаються навколо обласного центру Закарпаття і таких сіл, як Оноківці, Циганівці, Стрипа, Холмці, Великі Лази, Нижнє і Верхнє Солотвино, Чертеж, Худльово. Тож лісництво покликане, а тим паче у час війни, - забезпечити дворогосподарства цих населених пунктів дровами.
Близько 2 500 разів з початку року виїжджала екстрена медична допомога на виклики до хворих, у котрих були симптоми інсульту. Про це Суспільному розповіла лікарка з медицини невідкладних станів ужгородської станції екстреної меддопомоги Іванна Бора. 29 жовтня відзначають Всесвітній день боротьби з інсультом. У кого може бути таке порушення кровообігу та які його симптоми, — дізнавалося Суспільне.
За публічного обвинувачення прокурора Виноградівського відділу Берегівської окружної прокуратури 36-річного місцевого мешканця засуджено до 15 років ув’язнення за нанесення тілесних ушкоджень, умисне вбивство та грабіж (ч. 1 ст. 125, ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 186 КК України).
За словами Іванни Сабо, всього за участю Червоного Хреста, представників Закарпатської облради та представників громад, було відібрано 8 об’єктів для покращення житлових умов. Загальна сума робіт сягає близько 14 мільйонів гривень. Близько двох тижнів тому до роботи приступили перші громади, які відремонтували приміщення на понад 5 мільйонів гривень, - інформує пресслужба Закарпатської обласної ради.
105 бригад екстреної медичної допомоги наразі працюють на Закарпатті. До складу входять фельдшер та водій, а у близько 40-ка "швидких" є ще і лікар. Про це Суспільному розповіла керівниця відділу зв'язків з громадськістю та ЗМІ Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги Олена Суханова.