"Так ми продовжуємо справу Данила Богуславського": закарпатські волонтери передали захисникам 27 дронів

Таку акцію волонтери ГО "Рух підтримки закарпатських військових" організували вдруге. Наліпку на один з дронів "Рою помсти імені полеглого військового Данила Богуславського" підписав брат військового Роман Богуславський, пише Суспільне Ужгород.
"Крім онлайн збору, збір завершувався і підсумовувався двома днями фізичного збору на різних локаціях. Я теж долучився до збору в одному з торгових центрів. Я поспілкувався з людьми, розказував не стільки про дрони, а намагався більше розповісти про Данила, але насправді було дуже багато знайомих, тому не треба було нічого розповідати, вони просто підходили", — розповідає Роман Богуславський.
Наліпки на безпілотники підписують батько та брат Данила Богуславського. Суспільне Ужгород/Руслана Гостюк
"Таким чином ми маємо нагоду згадати про Данила та продовжити його справу, а він хотів захищати землю і нищити ворогів, тому його справа повинна жити. Я сподіваюся, що ці дрони врятували не одне життя українських воїнів, збережуть не один кілометр території і вб'ють багато окупантів, які прийшли зі зброєю в Україну", — додає друг Данила Володимир Феськов.
За словами керівника напрямку "Рій" громадської організації "Рух підтримки закарпатських військових" Володимира Сурана, гроші на дрони збирали на різних локаціях. Зокрема збір проводили і під час "Сакура-Фест".
"Відправляємо два типи дронів: це 8-дюймовий камікадзе і "Каракурт" 13-дюймовий дрон з 15-кілометровою котушкою і здатністю піднімати до 3 з лишнім кілограмів бойової частоти", — зазначив Володимир Суран.
За словами батька Данила — Ярослава Богуславського, передачу дронів присвятили дню народженню Данила, яке б він відзначив 7 квітня. За зібрані гроші волонтери виготовили 27 дрони — це і є "Рій помсти імені полеглого військового Данила Богуславського".
5 безпілотників "Каракурти" відправили 26 квітня військовим на Запорізький напрямок. Для захисників, які боронять Україну на Донецькому напрямку, виготовили 22 дрони-камікадзе, їх забрав військовий, який буде управляти безпілотниками на фронті. Чоловік не називає ім’я і не показує обличчя з міркувань безпеки.
"Цими дронами ми управляємо, нищимо ворога й наближаємо наш час до перемоги. Ми їх тестуємо, робимо тестові польоти, а потім на "нулі" ми їх нищимо ними ворога. Ми вже не один рік співпрацюємо з цією волонтерською організацією, яка нам допомагає у вигляді FPV-дронів, бомберів. Це дуже велика допомога з їхнього боку, тому що дронів не вистачає і дрони найефективніший засіб для знищення ворога", — каже військовий.
Що відомо про Данила Богуславського
Триразовий чемпіон України з американського футболу у складі клубу "Lumberjacks" — "Ужгородські лісоруби" Данило Богуславський загинув 16 жовтня 2022-го року, рятуючи з поля бою пораненого побратима на Херсонщині. Попрощалися з Данилом Богуславським в Ужгороді 23 жовтня 2022-го року. На набережну Незалежності прийшли рідні, друзі, військові, колеги та містяни. Прощання відбулося без священнослужителів та представників влади. Перед похованням рідні та друзі виголосили промови. Це було бажанням загиблого.Полеглий військовий Данило Богуславський. ULAF/колаж Суспільне
Іменем Данила Богуславського назвали вулицю в Ужгороді, а фільм за його участі отримав "Еммі". Також футбольний клуб "Ужгородські лісоруби", в яку грав Данило, започаткував Всеукраїнський турнір з американського футболу пам’яті Богуславського.
До теми
- «У Норвегії під вартою краще, ніж у Росії на волі»: історія бійця Столяра з 128-ї бригади
- «Я міг би стати офіцером, але краще залишуся солдатом. Люблю бойові виїзди, адреналін, двіж…» Історія бійця 128-ї бригади Тимура
- «Ми зупинили ворожих штурмовиків із автоматів, а далі їх розібрали на друзки наші безпілотники й арта…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- «У своєму підрозділі ми живемо сім’єю – тут братерство, а не статутщина…» Історія бійця 128-ї бригади Богдана
- «Мені є за кого воювати – шестеро дітей. Наймолодша донька народилася минулого місяця…» Історія бійця 128-ї бригади Володимира
- «Я українець і готовий життя покласти за своїх дітей…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Петанк як реабілітація: в Ужгороді пройшов тренінг для фізіотерапевтів
- Може летіти на відстань до 7 км: волонтери "Руху підтримки закарпатських військових" виготовили дрон "Горгона"
- «В пікіруючому польоті скидаю вибухівку прямо у ворожий бліндаж…» Історія бійця 128-ї бригади Романа
- «Ми не готуємо солдатів, ми готуємо патріотів» – Олександр Сіденко про нову модель предмета «Захист України»
- «За три виїзди в мене було п’ять підривів на протипіхотних мінах…» Історія бійця 128-ї бригади Олега
- «Діти – моя найбільша мотивація, я тут, щоб росіяни не дійшли до мого дому…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Волонтери пошукового загону "Плацдарм" вірять, що кожна душа має знайти спокій. Навіть якщо вона належить ворогу
- Від сцени до лінії фронту: історія актора Мукачівського драматичного театру Євгена Човбана
- «Чи виконав я свою місію – відомстив за батька? Поки ні, буду воювати до закінчення війни…» Історія Владислава, бійця 128-ї бригади
- «Після того, як ми побачили ті звірства, які вчинили росіяни в Бучі, Бородянці, Ізюмі, головне для нас – не стати такими ж, як вони» Історія капелана Андрія
- Найстаріший капелан: отець Іван Ісайович понад 10 років опікується військовими
- «Я довіряю своєму підрозділу, ми працюємо як злагоджений механізм…» Історія бійця 128-ї бригади Сергія
- "Янголи в пікселі": історія військового медика Еріка Глеби, який на фронті евакуював понад тисячу бійців
- Звільнений з полону ужгородець Роберт Балог: “У камері я поставив ціль — максимально себе зберегти”
До цієї новини немає коментарів