Історія трьох побратимів 128 бригади
Пройшли разом через багато битв, отримали поранення але не зламалися і хочуть повернутися на передову: історія трьох побратимів 128 Закарпатської бригади
Пройшли разом через багато битв, отримали поранення але не зламалися і хочуть повернутися на передову: історія трьох побратимів 128 Закарпатської бригади
Тривала війна впливає на всі аспекти нашого життя, випробовуючи чи не кожного цілим спектром негараздів: від фізичного дискомфорту, вимушеної релокації до ментальних проблем і підвищеного рівня тривожності. Від 24 лютого 2022 року фахівці психічного здоров'я та психосоціальної підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ)* опрацювали понад 57 тисяч звернень від осіб, які постраждали внаслідок війни, в різних регіонах України в онлайн та офлайн форматах. Наразі організація продовжує популяризувати та надавати безкоштовну допомогу на гарячій лінії психологічної підтримки в семи країнах: Україні, Польщі, Чехії, Литві, Угорщині, Словаччині та Великій Британії.
Захисник загинув у бою ще 13 вересня 2022 року, звільняючи Херсонську область від російських окупантів. Рідні розшукували воїна понад 10 місяців, адже зв?язок із ним обірвався 12 вересня минулого року. Степан Іванович Білкей народився 18 жовтня 1991 року в Ужгороді. Навчався у місцевій школі №12, а потім – у торговельному коледжі.
Зустріти посеред міста листоношу та художницю середньовіччя, під мурами Ужгородського замку князя Лаборця, а у замковому саду – графиню Крістіну Чакі та графа Міклоша Берчені.
Участь у сертифікації з-поміж педагогів Закарпаття може взяти 21 учитель математики та 19 учителів української мови й літератури. Зареєструватись потрібно до 7 серпня.
Старі світлини в соцмережі поширює директор, художній керівник Заслуженого академічного Закарпатського народного хору Наталія Петій-Потапчук.
Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» впродовж літа організовує серію таборів для незрячих дітей зі всієї України. Наразі це єдині табори для незрячих дітей в Україні.
Про пожежу на території Свято-Кирило-Мефодіївського кафедрального собору МПповідомили у мережі Фейсбук місцеві мешканці.
У найближчі 1-2 години та в другу половину дня 30-го липня на більшій частині території Закарпатської області та в м. Ужгороді очікуються грози.
Едуард на позивний "Фріц" — солдат штурмового підрозділу 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Родом військовий з Хуста. До війни навчався в Національному університеті "Острозька академія" на факультеті міжнародних відносин. Закінчив 3-й курс, а далі підписав контракт із ЗСУ.
Коли ж іще, як не влітку, необхідно влаштовувати цікаві пригоди, ходити в походи в гори, розважатися на воді, досліджувати світ, проходити квести, радіти життю й загалом насолоджуватися щасливим дитинством?
Як повідомила керівниця студії Інга Бондаренко, простір існує вже 5 років і є популярним серед ужгородців та гостей міста. Тут навчаються діти від 2-х років, освоюючи гру на різноманітних інструментах.
На Закарпатті водяться п'ять видів змій, з них лише одна – отруйна, гадюка карпатська. В літню пору, особливо у сезон відпочинку на природі нам варто знати як уберегтись від неприємної зустрічі із змією, та як діяти, якщо вас все ж таки вкусив плазун.
На Закарпатті саме збирають на полі перший урожай! Фермери працювати починають ще весною. У середині квітня насіння, до слова яке купують тільки українське, висаджують у горшечки. Через місяць розсаду уже садять на відкритому грунті.
Табір вдалося організувати на прохання голови Закарпатської обласної ради Володимира Чубірка та за підтримки Посла в Румунії в Україні Віктора Мікули.
Днями Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького повідомив про амбітні плани – відкрити для огляду ще один, нині замурований, вхід до ужгородського замку. Звісно, плани ці неможливо втілити у короткі терміни, адже прохід до північної зовнішньої стіни є дуже ускладненим, нині, аби дістатися до цього місця, треба пролізти через вузьку бійницю. Тож наберіться терпіння й поки почитайте про те, скільки ж усього входів мав ужгородський замок.
«У нас є лише одне життя і лише одна печінка» – таке цьогорічне гасло Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами. Про це повідомила головна епідеміологиня Закарпаття Вікторія Тимчик під час брифінгу в ОВА.
В Ужгороді 29 липня прощатимуться із загиблим захисником Сергієм Лущакевичем.
Близько 30 людей щодня здають кров у Закарпатській обласній станції переливання крові. Про це Суспільному розповіла виконувачка обов'язків директора закладу Мирослава Хрипак. За її словами, для того, аби покрити потреби станції та передавати кров пораненим, щодня її мають здавати близько 70 донорів.