Перший в Ужгороді мурал прикрасив стіни ПАДІЮНу

Перший в Ужгороді мурал прикрасив стіни ПАДІЮНу
Перший в Ужгороді мурал почали створювати у у рамках міжнародного фестивалю “Алярм Графіті Фестиваль” майстри з чотирьох країн світу.

 

Участь у фестивалі беруть понад 50 майстрів вуличного стріт-арту з України, Польщі, Словаччини та Великобрианії. Полотном для графітистів стали стіни Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості “ПАДІЮН”, передає кореспондент УНН.. Навколо будівлі працюють команди митців, які замальовують минулорічні графіті та творять нові, зокрема перший у місті мурал, що займає найбільшу площу.

Як повідомила заступник директора “ПАДІЮНу” Галина Пендерецька, перший подібний фестиваль відбувся в Ужгороді у 2005 році, другий — у 2015-му, цьогорічний “Алярм Графіті Фестиваль” є третім.

“Теперішній фестиваль відрізняється від попередніх тим, що вперше на Закарпатті ми малюємо не просто графіті, а мурали. Тема створюваних композицій — діалоги, і вони пов′язані безпосередньо із будівлею палацу, якій у 2016 році виповнюється 70 років. Всередині ми маємо своєрідний внутрішній мурал – інсталяцію на тему дитячої творчості. Нашим побажанням для учасників фестивалю було спробувати пов′язати внутрішню картинку 1986 року із власним баченням та роздумами художників щодо діалогу поколінь. Наші майстри стріт-арту приїхали до нас з трьох країн світу та різних регіонів України – Львівщини, Донеччини, Києва, Одещини, Сумщини та інших областей”, – додала Г. Пендерецька.

Художник з Польщі Блажен Русин розповів УНН, що концепція фестивалю має показати сучасну інтерпретацію муралів всередині у баченні художників графіті, постграфіті та стріт-арту.

“Цінність створених цими днями картин є у головах художників, їхніх душах і руках, у тому, наскільки вони можуть передати у своїх малюнках якийсь значимий меседж для оточуючих. Фестиваль – це чудова можливість для спілкування майстрів з різних регіонів, обміну творчим баченням світу, критикою тощо...”, – зазначив польський митець.

Він також поділився своїм ставленням до того, що наступного року його картину змінять “полотна” вже інших художників.

“Це основна тема у вуличному мистецтві. Твоя ділянка картини може бути замальованою вже за годину після створення. Те, що тобі лишається як художнику — це фото, документація твоєї творчості. Але сам процес та досвід втілюється у фіналі роботи”, – додав художник.

Колишні мешканці Донеччини, а протягом останніх двох років киянин та одесит Сергій та Олексій, приїхали на фестиваль за власним бажанням як вільні митці. Обравши собі частину стіни закарпатського “ПАДІЮНу”, вони творять індивідуальні полотна. Олексій, що вже десять років займається графіті, ескіз майбутньої картини намалював на комп′ютері, а працюючи над настінним полотном, доповнює малюнок імпровізацією.

“Свого часу я прожив в Ужгороді півроку і встиг залишити у місті 3-4 своїх роботи, але зі стінами цієї будівлі працюю вперше”, – розповів Олексій з Одеси.

Сергій же презентує Ужгороду своє бачення радості – у синіх відтінках і динамічних формах.

“Графіті – заняття не з дешевих. Балончик фарби коштує від 90 до 150 гривень. Матеріали переважно використовуємо європейського виробництва”, – прокоментував своє заняття Сергій.

Окрім того, хлопці зазначають, що графіті для них переросло з хобі у заняття, яке приносить основний прибуток. Як повідомили організатори фестивалю, захід відбувається за грантової підтримки словацької та норвезької сторін. Саме зарубіжні меценати, підтримуючи ініціативну творчу молодь, придбали для учасників 350 балончиків фарби та 130 літрів фасадної емульсії, якою замальовують минулорічні фестивальні полотна.

Вже сьогодні, 16 жовтня, ужгородці та гості міста зможуть побачити фінальні картини цьогорічного “Алярм Графіті Фестивалю”, зокрема перший ужгородський мурал.

 

16 жовтня 2016р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів