Пролітаючи над шенгенським безвізом...

Таке рішення ухвалене комітетом постійних представників кран-членів ЄС, оприлюднене в четвер на сайті Ради Євросоюзу.
"17 листопада Комітет постійних представників (Coreper) узгодив, від імені Ради ЄС, позицію для переговорів щодо лібералізації візового режиму для України. Він підтвердив пропозицію Комісії надати для безвізового в'їзду для громадян ЄС під час поїздок на територію України і для громадян цієї країни під час поїздок в ЄС, на термін перебування до 90 днів протягом 180-денного періоду", - йдеться в повідомленні.
"Рада вважає, що набуття чинності лібералізацією візового режиму для України відбудеться одночасно із набуттям чинності нового механізму призупинення (безвізового режиму)", - вирішив Coreper.
Таким чином, Україна отримає безвізовий режим одночасно з Грузією, щодо якої таке рішення вже було схвалене раніше.
Як відомо, Рада Євросоюзу є ключовим органом, що ухвалює юридично зобов’язуючі рішення, які стають частиною законодавства ЄС. Саме цей орган раніше був скептичний щодо перспективи схвалення безвізового режиму для України.
В ЄС очікують, що переговори щодо механізму призупинення будуть завершені вже найближчим часом.
Призупинення безвізового режиму буде можливе в разі, якщо міграція з окремої країни різко зросте і залишатиметься аномально високою протягом значного періоду (очікується, що йтиметься про три місяці).
"Надавши зелене світло (цьому рішенню), Рада ЄС продемонструвала свою прихильність безвізовому режиму для громадян України, беручи до уваги, що всі вимоги (Плану дій візової лібералізації) були виконані.
Справжні реформи слід заохочувати", - заявив Петр Яворчик, представник словацького головування в ЄС.
До теми
- На Закарпатті відновлять шелтер для переселенців, який постраждав від пожежі
- До Дня Конституції України Президент Володимир Зеленський відзначив низку закарпатців державними нагородами
- Дружба, що відкриває можливості: 19 дітей із Закарпаття відпочиватимуть у Литві
- 9 майбутніх академічних ліцеїв на Закарпатті, зокрема в Ужгороді, отримають новітнє обладнання за кошти субвенції
- На Закарпатті розпочинають експериментальний проєкт щодо забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб
- П’ять унікальних пам’яток сакрального живопису Закарпаття другої половини XVIII – ХІХ ст. отримали нове життя після реставрації
- 1 липня стартує прийом заявок на обласний конкурс стартапів!
- На Мукачівщині відбулася зустріч молодіжних рад Закарпаття та Донеччини
- Військовий облік та бронювання: відбулася чергова онлайн-зустріч «Діалог влади та бізнесу»
- На Закарпатті стартував літній сезон оздоровлення дітей пільгових категорій
- Закарпаття відвідала Президентка Європейського Комітету регіонів Ката Тютто
- «Діалог влади та бізнесу»: підприємцям Закарпаття розповіли, як захистити власну справу від кіберзагроз
- Цифровізація освіти: понад 200 шкіл Закарпаття вже у «Мрії»
- Із 1 липня на Закарпатті стартує прийом заявок на участь у Конкурсі бізнес-проєктів для підприємців-початківців (стартапів)
- Понад 12 000 учнів Закарпаття пройшли тренінги з «Захисту України» за оновленою програмою
- Бронювання та статус критично важливих підприємств: що змінюється для бізнесу Закарпаття
- Закарпаття стало майданчиком для проведення Національного форуму «Здорова Україна 2030»
- Сучасний та енергонезалежний кордон: ЄС та МОМ допомагають модернізувати прикордонну інфраструктуру Закарпаття
- Реінтеграція захисників: на Ужгородщині обговорили розширення психологічної підтримки в громадах
- Стартував прийом заявок на отримання до 1 млн грн безвідсоткового кредиту для фермерів

До цієї новини немає коментарів