Ліцей на Міжгірщині налагодив виробництво туристичних атракцій

А зараз, у час активного розвитку туризму, це – ще й візитівка Верховини. Про її корисні властивості знаємо не тільки ми, горяни, але й багато гостей краю бажають придбати собі цей екологічно чистий «продукт».
Займаючись відродженням давніх народних ремесел верховинського краю, Міжгірський професійний ліцей відновив виготовлення і верховинської гуні. З цією метою у селі Річка успішно працює виробничий підрозділ ліцею – ткацька майстерня, яка обладнана всім необхідним прадідівським «знаряддям» для такого клопіткого і тривалого процесу як виробництво гуні. Тут виготовляються класичні гуні, гуні-коцовані та гуні сучасного дизайну, прикрашені різнокольоровими китицями та стрічками. Урізноманітнюючи асортимент «ткацької» продукції, навчальний заклад налагодив виготовлення із джергів також сучасних жіночих сумочок – тайстрин.
Свою продукцію навчальний заклад демонструє на багатьох виставках районного, обласного та міжнародного значення, а відтак знаходиться чимало покупців, які готові придбати і такі екзотичні речі.
Тож, річанські гуні та тайстрини стали ще одним успішним проектом, який навчальний заклад зумів реалізувати у готову продукцію.
За матеріалами Голосу Карпат
До теми
- Вакансій майже втричі більше, ніж офіційно зареєстрованих безробітних: кого найбільше шукають роботодавці на Закарпатті
- На Закарпатті протягом трьох наступних днів прогнозують сильну спеку до +39°
- В Ужгороді зафіксували новий температурний рекорд
- Поки в Україні зростає кількість шлюбів, на Закарпатті побільшало розлучень через ДРАЦС
- На Закарпатті смертність удвічі перевищує народжуваність: статистика за перше півріччя 2026 року
- Ветеранський туризм на Закарпатті: між гостинністю та системними бар'єрами
- Мама здійснила мрію загиблого сина: на вершині Карпат замайорів його прапор
- Один договір — три заклади: як дві закарпатські громади вирішили питання дозвілля для дітей
- Вчитися захищати себе і рідних. Як на Закарпатті працює центр нацспротиву
- Понад 100 учасників і майже дві тонни зібраного сміття: підсумки 28-го Екопікніка CHYSTO.DE?!
- Опанувала жестову мову й навчилася шити: історія переселенки з Донеччини Ольги, яка нині проживає в Ужгороді
- Стали відомі імена двох закарпатців, які повернулися з російського полону
- Закарпаття змінюється – нові мешканці та підприємства відкривають стратегічні можливості, – підсумки публічного діалогу
- На Закарпаття на відпочинок приїхали понад 240 дітей із трьох областей у межах проєкту "Карпатська зміна"
- На Закарпатті навчання у школах завершили більш ніж 11,2 тис. випускників
- Як на Закарпатті пробують закривати вакансії через прямий діалог бізнесу та молодих людей
- Ціновий фон: закарпатський ринок у загальноукраїнській тенденції сезонного підвищення і зниження
- ТОП-10 українських письменників, які писали про Закарпаття
- На Закарпатті реалізують проєкт із розвитку підтриманого проживання у громадах
- Шлях до дому: як евакуйований притулок «Спиридон» знайшов нове життя на Закарпатті

До цієї новини немає коментарів