Справжня атмосфера Різдва: 10 кроків у свято
Пропонуємо розкрити всю багатогранність світлого дня народження святого дитятка і пройти ці 10 кроків у Різдво.
1. Дізнатися/розказати про традиції Різдва
Християнське свято Різдва Христового сповнене глибоко змісту й пов’язане з давніми традиціями. Задумайтесь, чи багато ви знаєте про традиції святкування Різдва в Україні, у своєму регіоні; чи багато знає про це ваша родина. Приділіть час своїм дітям і онукам, щоб розказати всі тонкощі й таїнства. Ті ж, хто не впевнений у своїх знаннях, не соромтеся розпитати батьків, дідусів і бабусь про зміст цього світлого свята і те, як вони святкували Різдво у своєму дитинстві.
2. Відвідати міські святкування
Різдво – віддавна час гучних народних гулянь. Центр кожного міста у ці дні перетворюється на казковий різдвяний ярмарок. Так, різдвяний ярмарок в Ужгороді вже давно став візитівкою міста. Туристи з різних куточків України і не тільки з’їжджаються у місто, щоб відчути дух справжніх різдвяних гулянь.
3. Приготувати різдвяні страви
Більшість закарпатців старанно готується до Святвечора напередодні Різдва. Ввечері 6 січня, закарпатські господині традиційно готують 12 страв на Святвечір. За стіл не сідають поки не зійде перша вечірня зірка. Закарпатці сідають за прикрашений стіл у святковому одязі - до багатсва і везіння протягом року. Щоб родина була міцна та єдина дехто зв'язує вилки та ложки рушником після святкової вечері.
4. Поринути у різдвяні книжкові історії
Чомусь саме на Різдво так щиро віриш в усі ті історії голодних, змерзлих, самотніх і знедолених, які закінчуються добре й утверджують перемогу милосердя і співчуття над жорстокістю та байдужістю. І сам від кожної історії стаєш добрішим і милосерднішим. Бо всі ми насправді кращі, ніж часом видаємося. Різдвяні історії – це ті оповідки, які прочитуєш за вечір – наодинці чи в родинному колі – і які сповнюють кімнату запахом різдвяного столу, ялинки, морозу за вікном, родинного тепла і щирого сміху.
Традиція різдвяних оповідань йде ще від середньовічних містерій, українським аналогом яких були і залишаються сьогодні вертепні драми. Однак «батьком» «класичного» різдвяного оповідання вважають видатного англійського письменника Чарльза Діккенса – автора чи не найбільшої кількості різдвяних історій, фактично ідеолога «різдвяної філософії».
5. Декорувати різдвяні пряники
Випікання й розмальовування пряників – забава, за якою може зібратися вся родина. Розписані ялинки, імбирні чоловічки, віночки і сніжинки стануть не лише смачними ласощами, але й гарним декором на ялинку чи приємним подарунком близьким. Адже зроблене з любов’ю завжди найсмачніше!
6. Слухати різдвяну музику
У ці святкові дні вона просочується в усі шпаринки, знаходить нас скрізь – вдома, на вулиці, у магазинах. Різдвяна музика – неодмінна складова частина казково-сніжного настрою. На щастя, зараз є чимало ресурсів, де зібрані улюблені різдвяні пісні. А якщо до них увімкнути на комп’ютері чи телевізорі онлайн-комин (ну, бо ж не всі можуть похвалитися справжнім комином), то затишок й чарівний настрій точно гарантовані!
7. Дивитися різдвяні фільми
Мабуть, різдвяні стрічки – це найбільш атмосферні й чарівні фільми, які із задоволенням і ностальгією переглядаєш з року в рік. Бо кожен такий давно відомий фільм – це завжди квиток в далеке дитинство, коли всі були вдома і збиралися перед телевізором за різдвяною історією. Фільми «Реальна любов», «Вам лист», «Родина напрокат», «Відпустка за обміном», «Ноель» чи мультфільми «Як Ґрінч украв Різдво», «Різдвяна історія», «Полярний експрес» або спеціальні різдвяні випуски улюблених анімаційних історій. А святкові епізоди з улюблених серіалів! Кожен, без сумніву, має свій перелік улюблених різдвяних фільмів. Тож саме час збирати родину і друзів за спільним переглядом!
8. Приготувати 12 страв на Святвечір
Традиційно у переддень Різдва за Святою Вечерею збирається велика родина. Коли на небі спалахує перша передвечірня зірка, вся родина сідає за стіл, багатий 12 пісними стравами на честь 12 апостолів. Головними обрядовими стравами на Святвечір є кутя й узвар. Також на столі можна побачити вареники, пісний борщ, голубці, грибну юшку, пампухи, рибу і не тільки. Деякі страви можуть різнитися залежно від регіону і достатку родини.
9. Влаштувати зимовий міні-пікнік у лісі
Вирватися до сніжного лісу з полону буденних справ і щоденних декорацій, взяти термос, сосиски чи зефір для вогнища та надихнутися красою і тишею світу або безмежним зоряним небом. Насправді цей пункт можна внести у плани на будь-який місяць, адже саме такі миті нагадують про те, що дійсно вічне і прекрасне, а що мізерне й несуттєве.
10. Піти на каток просто неба
Перед очима – яскраві кадри з різдвяного фільму, де головні герої, щасливі й усміхнені, проводять час на катку просто неба. У кого ще є така зимова кіномрія? Як на мене, саме час втілювати її під час різдвяного вікенду. І взагалі, саме час повірити в дива і зробити те, про що давно мріяв. Адже ніколи не варто відкладати мрії на потім!
За матеріалами ВСЛ
До цієї новини немає коментарів