"Хоспіс удома" з лікарями і священиком приїде до потребуючих ужгородців
Сьогодні в Ужгороді до перших пацієнтів вирушила новостворена бригада виїзної паліативної допомоги.
У вересні минулого року вперше у місті рішенням виконкому міської ради створили при Ужгородському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги виїзну бригаду паліативної допомоги за місцем проживання «Хоспіс вдома». До складу команди, яка надаватиме допомогу невиліковно хворим, увійшли 9 фахівців, які пройшли додаткову підготовку щодо надання саме паліативної допомоги: лікар-терапевт, медичні сестри, психолог, соціальний працівник, духівник, водій, диспетчер.Перед сьогоднішнім першим виїздом привітати колектив із початком роботи, побажати успіхів і терпіння, адже ця робота дуже складна, завітав міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, - інформує прес-служба Ужгородської міської ради.
Він запевнив, що міська влада буде намагатися забезпечити «Хоспіс вдома» коштами і всім необхідним. Початково передбачено близько півмільйона гривень. Розглядається і питання про можливість придбання нової машини «швидкої допомоги». Будуть залучати і всіляку допомогу – фінансову та матеріальну, в тому числі і від закордонних організацій, благодійних фондів, волонтерську. Богдан Євстафійович розповів також, що розглядається кілька місць для побудови стаціонарного міського хоспісу.В Ужгороді зараз паліативної допомоги, тобто в полегшенні страждань, потребують близько 420 пацієнтів. Допомога потрібна і їхнім рідним, адже багатьом із них доводиться залишати роботу, дуже непросто і фізично, і особливо психологічно справлятися з наближенням неминучої втрати близької людини. Саме тому до складу бригади включили також психолога та духівника. Підтримати недужих морально, переконувати, що хвороба – аж ніяк не покарання, взявся отець Косма, настоятель монастиря святого Антонія.«Одним із таких місць може бути ділянка трошки вище міської клінічної лікарні. Це було б добре з огляду на те, що поруч – міська та інші лікарні і можна оперативно залучити будь-якого потрібного «вузького» фахівця, надати допомогу у спеціалізованому відділенні».
Головний лікар Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Козак каже, що давно мріяла організувати таку допомогу в Ужгороді, вивчала і теоретичний і практичний досвід кількох європейських міст різних країн. Її мрія також – комфортний стаціонарний хоспіс, де можна було б, як за кордоном, не лише позбавляти недужих страждань, а й допомагати їм відволікатися від своїх проблем, займатися чимось цікавим, виконувати їхні бажання, навіть приносити в останні дні життя трошки щастя. «Хоспіс вдома» також надаватиме безкоштовно в користування (на прокат) медобладнання, необхідне для догляду устаткування. Скажімо, пристрої, інвентар для дотримання гігієни, засоби для пересування (ходунки, костилі, інвалідні візки) тощо. Усе це медики зібрали спільно з волонтерами. Як зазначено в Положенні про виїзну бригаду, основна її мета – забезпечення максимально досяжної якості життя пацієнта шляхом своєчасної діагностики больового синдрому та симптомів розладів життєдіяльності, їх адекватного контролю і кваліфікованого лікування та запобігання страждань усіма доступними методами паліативної допомоги, в тому числі із застосуванням сучасних неопіоїдних та опіоїдних анальгетиків, психотропних лікарських засобів і прекурсорів.Він зазначає: «Треба, аби важко хвора людина не вважала, що вона для когось є обтяженням, або що вона вже нікому не потрібна. Навпаки – навіть прикута до ліжка людина може ще багато добра зробити. І якщо вдасться це донести до людини, то вона може легше відійти з цього світу».
Детальніше у сюжеті "Ужінформ":
До теми
- Закарпатська обласна станція переливання крові чекає донорів – проводять забір крові для ЗСУ!
- На Закарпатті прогнозують погіршення погоди - сніг, хуртовини, на дорогах ожеледиця
- Солдат ламається не на війні, а коли вертається назад - автор «Історії, яку варто почути» Євген Дубровський
- Графік святкових богослужінь до свята Богоявлення (Хрещення Господнього) та освячення води 2025 року в Ужгороді
- В Ужгороді вже понад 70 мініскульптурок. Як все починалося і скільки встановлені без спеціальних дозволів
- На Закарпатті створили адаптаційний прихисток для дітей, яких повернули з-за кордону
- З початку холодного сезону до медичних закладів Закарпаття звернулися 34 пацієнти з переохолодженням
- Що на Закарпатті читали дорослі та діти у 2024 році?
- Два роки за новим календарем. Як у 2024 закарпатці почали ставитися до нових дат християнських свят
- В Ужгороді у новорічну ніч народилося двоє дівчаток та хлопчик
- Богдан Андріїв: "Хай 2025 рік стане роком довгоочікуваної перемоги та миру!"
- В антології «Наша Перша світова» представлено і Закарпаття
- Закарпатські патрульні цьогоріч виявили 455 водіїв, які користувалися телефоном під час керування авто
- Овочі здорожчали, а взуття здешевшало: як змінилися ціни на Закарпатті впродовж 2024 року
- У скільки обійдеться закарпатцям новорічний стіл?
- В Ужгороді провели різдвяну зустріч для родин полеглих захисників
- Василь Полянський: Герой, який завжди в серцях
- Упродовж 2024-го року закарпатські патрульні винесли 112 постанов за порушення правил перевезення дітей
- В Ужгороді відбулася благодійна колядницька хода
- На Ужгородщині - спалах кору, хворіють переважно діти
До цієї новини немає коментарів