Чи порадують закарпатців плани Кабміну "відпустити" ціни на соціальну групу продуктів

Проект рішення про скасування держрегулювання найближчим часом буде опублікований на офіційному сайті МЕРТ.
Кабмін ввів держрегулювання цін на соціально значущі продукти харчування 25 грудня 1996 року. До соціально значущих продуктів в Україні належать борошно пшеничне вищого сорту, хліб і хлібобулочні вироби з пшеничного і житнього борошна простої рецептури, макаронні вироби, крупи, рис, яловичина і свинина, м'ясо птиці, курятина в тушках, ковбаса варена, коров'яче молоко, масло вершкове і соняшникова, сир, курячі яйця, цукор і овочі. Всього 15 категорій товарів.
Нагадаємо, що за січень 2017 року Україні найбільше подорожчали овочі, фрукти та молоко. В Україні в минулому місяці овочі подорожчали на 14,5%, фрукти - на 3,9%, молоко - на 3,3%. Про це повідомляє Держстатистики.
Як повідомляла "Країна", в Україні закупівельні ціни на молоко в січні цього року зросли майже на 50% в порівнянні з торішніми. Тільки за рік зросла на 49% середня закупівельна ціна на молоко екстра-класу - до 9,43 грн за літр (з ПДВ). У порівнянні з груднем минулого року відбулося подорожчання на 3,9% за кілька місяців. Літр молока вищого ґатунку коштує 8,81 грн, що на 46,6% вище січневих цін минулого року.
За матеріалами strana.ua
До теми
- Інформація про нібито обов’язкове скорочення літніх канікул у 2025 - ФЕЙК!
- Володимир Зеленський підписав Указ про призначення стипендій Президента України для молодих письменників і митців
- Закарпаття працює над створенням мережі центрів ментального здоров’я
- Закарпатцям погодили 15 заявок на отримання компенсації за встановлення альтернативних джерел енергозабезпечення
- Понад 23 млн грн для підтримки окремих громад Закарпаття спрямував Кабінет Міністрів України
- На Закарпатті посилюють безпекові заходи на Великдень
- Безпечна освіта – спільна відповідальність: на Закарпатті відбулася міжвідомча нарада щодо запобігання булінгу, вербування і тероризму серед дітей та молоді
- Відбулося перше засідання Закарпатської обласної тристоронньої соціально-економічної ради
- Про актуальні загрози, практичні методи та поради з кібербезпеки підприємцям Закарпаття розкажуть під час «Діалогу влади та бізнесу».
- Бізнес Закарпаття може залучити гранти до 120 000 доларів
- Закарпаття розширює партнерство в межах другого етапу проєкту "Пліч-о-пліч: Згуртовані громади": до ініціативи приєдналося ще 15 громад регіону
- 22,7 млн грн для створення сучасного освітнього простору у старшій школі: Закарпаття отримало субвенцію з держбюджету
- Закарпаття готує регіональну програму підтримки вівчарства: акцент на м’ясні породи та експортний потенціал
- Минулого тижня на ГРВІ на Закарпатті захворіли понад 3800 осіб
- Сьогодні на Закарпатті - День жалоби за загиблими у Сумах
- Перспективи реконструкції та розширення приміщення Ветеранського хабу Закарпаття в Ужгороді обговорили на зустрічі в ОВА
- Мирослав Білецький зустрівся із духовенством краю
- Відкриття нових пунктів пропуску на українсько-румунському кордоні в межах Закарпаття обговорили під час двосторонньої зустрічі
- Президент відзначив закарпатця високою державною відзнакою
- Закарпатські та швейцарські благодійники об’єднують зусилля для підтримки людей з інвалідністю
До цієї новини немає коментарів