Закарпатським школярам - випускникам і не тільки - усе про іспити
Міністерством освіти і науки затверджені орієнтовні вимоги до проведення школами державної підсумкової атестації учнів у системі середньої освіти. Документом визначено зміст і особливості проведення шкільних іспитів у цьому навчальному році.
У 2017 році строки проведення ДПА у початковій та основній школі визначатимуться шкільними педагогічними радами, а учні 11-х класів складуть випускні іспити у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Атестація учнів 4-х та 9-х класів буде проведена за місцем навчання школярів та виключно у письмовій формі. Завдання для проведення іспитів укладатимуться вчителями.
У школах або класах, у яких вивчення предметів здійснюється мовами національних меншин чи іноземними мовами, державна атестація може складатися мовою вивчення предмета.
Державна підсумкова атестація у початковій школі (4 клас) проводиться з трьох предметів: української мови, літературного читання та математики. У школах з навчанням або вивченням мов національних меншин учні можуть додатково проходити державну підсумкову атестацію з четвертого предмета: мови національної меншини.
Державна підсумкова атестація в основній школі (9 клас) в 2017 році буде проведена з трьох предметів: української мови, математики та предмета за вибором педагогічної ради школи з одного із навчальних предметів: української літератури, зарубіжної літератури, іноземної мови, історії України, всесвітньої історії, правознавства, географії, біології, хімії, фізики або інформатики.
У загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням або вивченням мов національних меншин третім предметом ДПА можуть бути мова національної меншини або інтегрований курс «Література».
Державна підсумкова атестація у старшій школі (11 клас) проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання з 23 травня по 16 червня 2017 року з трьох предметів:
1) українська мова;
2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття); випускники можуть обирати один з цих двох навчальних предметів незалежно від профілю навчального закладу;
3) предмет за вибором учня з одного із навчальних предметів: біологія, хімія, фізика, географія, іноземна мова, математика, історія України (період ХХ – початок ХХІ століття).
Учні, які другим предметом для проходження ДПА обрали математику, можуть обрати для проходження ДПА з третього предмета історію України і навпаки.
У школах з навчанням або вивченням мов національних меншин проведення державної підсумкової атестації з навчального предмета «Мова національної меншини» здійснюється відповідно до вимог наказу МОН від 20.10.2016 № 1272.
Для визначення оцінок за ДПА зараховуватимуться результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи ЗНО або її частини залежно від предмета. Інформація про перелік завдань, результати виконання яких зараховуватимуться як оцінка за ДПА.
Випускникам шкіл, які у поточному навчальному році отримали міжнародний сертифікат мовного іспиту рівня B-1 – для загальноосвітніх навчальних закладів, B-2 – для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов, результати іспиту з іноземної мови за бажанням зараховуються як результати ДПА і у додаток до атестата буде виставлена оцінка 12 балів.
Результати зовнішнього оцінювання у вигляді оцінок за шкалою 1-12 балів будуть зазначені у відомостях результатів ДПА та передані школам в електронному вигляді.
Орієнтовними вимогами до проведення державної підсумкової атестації учнів у 2016/2017 навчальному році також визначено вимоги до змісту та оцінювання підсумкових контрольних робіт державної підсумкової атестації у початковій школі.
Також документом докладно визначено зміст та особливості проведення державної підсумкової атестації в основній школі з української мови, математики, іноземних мов, історії, географії, біології, хімії, фізики, інформатики, правознавства тощо.
Джерело: Освіта.ua
До теми
- До уваги абітурієнтів: в Україні наступного року не проводитимуть ДПА, а НМТ доведеться складати з чотирьох предметів
- Яка відповідальність загрожує за підпал трави?
- У 2025 році учні 4 та 9 класів не писатимуть ДПА: тестування планують удосконалити
- Від реєстрації кабінету вступника до зарахування: МОН оприлюднило алгоритм дій для абітурієнтів
- До уваги абітурієнтів! Затверджено календарний план організації та проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту
- Як педагогу підготуватися до сертифікації. Практичні поради закарпатським освітянам
- Закарпатцям - про вступну кампанію - 2023
- Закарпатських вчителів інформують про сертифікацію, як складову безперервного розвитку педагога
- Закарпатцям - про зміни в організації освітнього процесу. Що очікувати?
- Коли проходити профілактичний медичний огляд учням? Готуємося до початку навчального року
- Вдосконалюйтеся на карантині: 7 безкоштовних сайтів з фільмами, cеріалами та мультиками англійською
- Надзвичайна ситуація: як зберегти душевний спокій
- Як мотивувати дитину до навчання?
- Триває реєстрація майбутніх вступників для участі у ЗНО
- Чи потрібно дітям знати про права та обов'язки кожного члена родини?
- Де малолітньому закарпатцю може знадобитися картка платника податків?
- До уваги школярів і студентів! Що потрібно знати про ЗНО, до старту якого залишилося менше місяця
До цієї новини немає коментарів