“ЧЕРЕЗ ПОЖЕЖУ НА ПРОДУКТОПРОВОДІ, УЖЕМ “ПОПЛИВЛА” СОЛЯРКА”
Силами Ужгородського зведеного загону управління МНС України проведені масштабні тактичні навчання. Місцем перевірки стану налагодженої взаємодії між управліннями МНС, МВС області, службами медицини катастроф, Державного авіаційного підприємства „Карпати Авіа”, облводгоспу, санепідемстанції, екологічної інспекції обранли територію ЛВДС „Дубриничі” ДП Прикарпатзахідтранс”, що в селі Зарічево Перечинського району.
Умовна аварія сталася через прокладання кабелю зв?язку. Через несправність лінійних засувок продуктопроводу відбувся вилив дизельного пального на площі близько тисячі метрів квадратних з подальшим його займанням.
Зі слів заступника начальника управління МНС України в Закарпатській області з питань оперативного реагування на надзвичайні ситуації та застосування сил Віктора Кучери, основна мета проведення подібних навчань ? визначення рівня готовності органів управління та сил Закарпатської територіальної та функціональних підсистем ?диної державної системи цивільного захисту області до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, вдосконалення практичних дій та навичок керівного складу, органів управління, галузевих ланок щодо організації проведення рятувальних та інших невідкладних робіт, а також з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та захисту населення, відпрацювання механізму вза?модії між різноманітними службами, які можуть залучатися для ліквідації різноманітних техногенних та природних катастроф.
У ході навчання рятувальники на практиці показували сво? вміння працювати в екстремальних ситуаціях, зокрема, гасіння та виловлювання нафтопродукту, що потрапив у річку Уж, рятування людей на воді, надання потерпілим від пожежі на продуктопроводі невідкладної медичної допомоги та розгортання Ужгородського зведеного загону.
Оцінити готовність аварійно-рятувальних служб, їхні можливості під час дій в надзвичайних умовах прибув і виконуючий обов?язки заступника голови Закарпатської облдержадміністрації, голова комісії ТЕБі НС Йосип Кулл.
Загалом навчання проходили в три етапи. Почалося з відпрацювання організаційних моментів, зокрема системи оповіщення про надзвичайну ситуацію, залучення галузевих служб для ліквідації аварії, дії аварійної бригади ЛВДС ?Дубриничі? ДП Прикарпатзахідтранс? та місцевого підрозділу пожежно-рятувальної служби та формування Ужгородського зведеного загону ? 1 УМНС України в Закарпатській області.
Потім присутні мали змогу побачити можливості основної та спеціальної пожежної техніки під час гасіння нафтопродукту на площі розливу солярки та роботу аварійної бригади ЛВДС ?Дубриничі? ДП Прикарпатзахідтранс? і Закарпатського спеціалізованого аварійно-рятувального загону МНС України по недопущенню попадання в річку Уж пального та припиненню витоку нафтопродукту з труби. Окрім того рятувальники СВАРЗу та фахівці медицини катастроф надавали невідкладну медичну допомогу працівникам, які постраждали від пожежі, зокрема під час проведення газозварювальних робіт.
У заключному етапі, внаслідок потрапляння нафтопрдуктів у річку Уж виникла загроза забруднення води, прилеглих територій та ускладнення роботи водозаборів централізованого водопостачання населених пунктів Перечинського та Ужгородського районів. Для ліквідації наслідків витоку пального було залучено СВАРЗ, 3-й територіальний зведений загін, підрозділ Перечинського РВ УМВС, Ужгородське управління осушувальних систем протипаводкових споруд (УОС і ПС) облводгоспу та інші відповідні служби. Були розгорнуті бонові загородження. Спеціалісти місцевої санепідемстанції й інспекції Держуправління екології та природних ресурсів посилили моніторинг екологічного та санітарного стану а районі аварії, а підрозділи служби медицини катастроф здійснювали роботи з ліквідації наслідків виливу нафтопродукту на водному об??кті.
Відпрацьовувалися й заходи щодо рятування та надання медичної допомоги людині, яка постраждала на воді. Видовищним також був процес переправляння альпіністів за допомогою відповідного спорядження на другий берег річки.
По тому як прозвучала команда ?відбій?, гостям та запрошеним було дано можливість ближче ознайомитися із спеціальною технікою та обладнанням, яке перебува? на озбро?нні у закарпатських підрозділів Міністерства з питань надзвичайних ситуацій. При цьому окремі зразки можна було не тільки оглянути, але й випробувати. Поки гості вивчали роботу бойової техніки ? підвели й перші підсумки навчань. ?х керівник Віктор Кучера, наголосив, що теоретичні знання вимагають постійних практичних навиків, і тільки злагоджена співпраця всіх служб да? змогу ліквідовувати надзвичайні ситуації з мінімальними втратами для людей і суспільства.
Богдан ?лькович
начальник відділу рятувальних сил управління МНС України в Закарпатській області
До цієї новини немає коментарів