Як ужгородець подружився з нічними лісовими хижими птахами...

У одному з приватних будинків Ужгорода вже кілька років весною оселяється совина родина. На зиму птахи відлітають кудись у ліси, а з настанням потепління повертаються, як лелеки, до родинного гнізда на ялинках.
«У мене у дворі чотири хвойні дерева. Їм майже півстоліття. Садив їх іще батько. Вони величезні і мають дуже розлогі крони, – каже господар Олег Данилюк. – Вирізати їх шкодую. Якось хотів одну з ялин подарувати на новорічні свята місту, але прийшли комунальники, подивилися і забракували. Повідомили, що стовбур неправильної форми. От і ростуть собі ялини далі».
Однак років шість тому на одній із них поселилися дві сови.
«У сутінках вони видають характерні звуки. Тож спочатку дружина дуже боялася, не знаючи, що це. Потім вдень ми почали уважно придивлятися до ялин і виявили птахів. Незабаром у них вилупилися пташенята. Щовечора сови літали на полювання, аби вигодувати малечу. А восени і доросла пара і двоє малят зникли. Ми вже думали, що пернаті загинули. Але в лютому наступного року вони повернулися. І так тепер завжди, – запевняє ужгородець.
Якось два роки тому одне пташеня випало з гнізда. Повернути його на дерево хазяїн не зміг, тож взявся його вигодовувати самотужки.
«Я давав йому телятину, дружина ловила комах. Годували з пінцета і в рукавиці, бо нігті у птахів дуже гості, ранять людську шкіру. Ми виносили його на двір і наш Тимур спілкувався з братом сигналами. Як же я радів, коли незабаром він полетів!» – усміхається Олег.
Зараз чоловік перечитав багато книжок про сов і добре знає їхні повадки, вчиться навіть свистом розмовляти з ними та зізнається що вони є його справжніми дикими домашніми улюбленцями. Пернаті навіть дозволяють себе погладити хазяїнові, пише Zakarpatpost.net.
До теми
- У січні в Ужгороді народилися 91 дівчинка та 103 хлопчики, серед яких — одна двійня
- Перший пам’ятник Ужгорода
- Безпечна вода і гідні санітарні умови як основа здоров’я дітей: UNICEF та NEEKA посилюють співпрацю в Ужгороді
- В Україні зростають ціни на житло у 2026 році: на якому місці Ужгород в рейтингу?
- Підтримка ВПО з Луганщини: в Ужгороді відбувся візит до гуманітарного штабу Новоайдарської громади
- "Не маємо залишати сім'ї сам на сам із болем": в Ужгороді вийшли на акцію-нагадування про полонених і зниклих безвісти
- Втрачений Ужгород: про що писали міські газети 100 років тому, у січні 1925 року
- Свята без шкоди лісу: лісівники розповіли, скільки новорічних ялинок реалізували на Закарпатті
- Дитячі голоси вітають ужгородців у міському транспорті
- Ужгородський скансен у 2025 році: понад 110 000 відвідувачів, 800 екскурсій, 50+ виставок і 60 подій
- Новорічне порося. Як Ужгород святкував Новий рік 100 і більше років тому?
- Першими новонародженими 1 січня 2026 року в Ужгороді стала двійня дівчаток
- Богдан Андріїв: "Із Новим роком! Хай 2026-ий принесе Україні Перемогу, мир і довгоочікуване повернення всіх, хто зараз далеко – на фронті чи вимушено за кордоном"
- Богдан Андріїв: «Щиро вітаю із Різдвом! Нехай у кожній оселі панують злагода, тепло і віра в Перемогу»
- Військових в Ужгородській міській лікарні волонтери пригостили кутею
- «Бджолині крильця» родини Ленделів: від селекції карпатської бджоли до порятунку пасічників з усієї України
- НПП «Синевир» став місцем проведення ретриту психологічної підтримки для родин Захисників України
- У шести лісництвах на Закарпатті можна придбати різдвяно-новорічні ялинки
- В Ужгородському перинатальному центрі у листопаді з’явилися на світ 162 малюки
- У жовтні в Ужгородському перинатальному центрі народилися 90 дівчаток і 90 хлопчиків

До цієї новини немає коментарів