Як врятувати декоративні насадження від метелика-вогнівки, на Закарпатті не знають!

На Закарпатті - нашестя гусені. Садівники намагаються врятувати декоративні кущі від метелика-вогнівки. Шкідник всього за тиждень перетворює вічнозелену рослину в труху. Біологи ще не визначилися - чим труїти гусениць.
Володимир Суран зауважив, що в саду потемніли кущі. Спочатку подумав - примерзли, але придивившись, побачив, що рослини обліпили гусениці.
"До 20 штук за один раз я на цьому кущі знаходжу. Вони з'їдають повністю все листя. Смакують особливо тими рослинами, де є молоденькі листя", - скаржиться Володимир Суран, житель Ужгорода.
Кущі вічнозелених рослин знищують гусениці метелика-вогнівки.
В Ужгороді висаджені тисячі кущів самшиту. Пошкоджені рослини видно здалеку. Як рятувати декоративні насадження, фахівці поки не визначилися. Хімічні пестициди - дієві, але застосовувати їх в парках і скверах заборонено.
"Це пестициди, які потрапляють в рослину, отруюють, відповідно, рослинні соки і приживлення, а комахи, харчуючись отруєним соком, гинуть", - говорить Віталій Симочко, доцент кафедри плодоовочівництва і виноградарства Ужгородського національного університету.
В якості альтернативи пропонують використовувати біопрепарати, але їх ще не закупили.
Якщо ж шкідника не зупинити, попереджають біологи, про вічнозелених кущах самшиту на Закарпатті доведеться забути. Атаку вогнівки вже порівнюють з нашестям сарани, пише Сьогодні.ua.
До теми
- Завтра Ужгород прощатиметься із захисником Михайлом Гончаруком
- До Дня вшанування пам’яті померлих в Ужгороді продовжили рух на двох маршрутах до міського цвинтаря
- «Барви рідного краю» - в Ужгороді відкрили виставку картин ветерана війни, архітектора Сергія Лєндєла
- Ужгород долучився до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності
- Сьогодні Ужгород попрощався із 35-річним захисником України - старшим солдатом, гранатометником Павлом Саєнком
- Завтра, 27 жовтня, в Ужгороді попрощаються із загиблим воїном Павлом Саєнком
- «Барви рідного краю» - в Ужгороді відбудеться ювілейна виставка робіт ветерана Сергія Лендєла
- Пам'ять жертв Угорської революції проти комуністичної диктатури вшанували в обласному центрі Закарпаття
- «Тут шанують ветеранів»: Ужгород приєднується до всеукраїнського руху підтримки захисників
- У Шахтинському лісі в Ужгороді вперше проведуть благодійний забіг «UZHTRAIL 2025»
- Ще 6 мільйонів гривень на підтримку Збройних Сил України виділили із бюджету Ужгорода
- До Дня вшанування пам’яті померлих в Ужгороді збільшать кількість автобусів до кладовища "Барвінок"
- Рідним ужгородських Героїв вручили державні нагороди, якими воїнів відзначено посмертно
- В Ужгороді вчетверте відбувся культурно-мистецький захід «Жива спадщина»
- Сьогодні в Ужгороді попрощалися із 47-річним захисником України, солдатом Йосипом Чернієм
- До Ужгорода надійшла чергова допомога від міста-партнера Брно
- Сьогодні Ужгород провів в останню путь 43-річного захисника, солдата Сергія Вдовиченка
- В Ужгороді завтра прощатимуться зі ще одним захисником
- Сьогодні в Ужгороді попрощаються із захисником Сергієм Вдовиченком
- В обласній бібліотеці імені Потушняка презентують нові книжки закарпатських американців Петра та Люби Частів

До цієї новини немає коментарів