Чи «прижилися» та як функціонують спеціальні контейнери для малозабезпечених ужгородців

Уже більше місяця пройшло, відколи в обласному центрі Закарпаття встановили два контейнери, де можна залишити вживані речі, що стануть у нагоді малозабезпеченим містянам. Ужгородці активно несуть із дому непотрібні одяг, взуття, іграшки та книги, адже переконані – комусь стануть у нагоді більше.
Нагадаємо, контейнери з антивандальним захистом місту подарувала фірма «АВЕ-Ужгород». Сортують і передають речі тим, хто їх потребує, працівники Ужгородської міської організації Товариства Червоного Хреста України. «Відколи тут встановили контейнери, в яких можна залишати вживані речі, допомагати стало набагато простіше», - запевняють в організації.
Кожних 4-5 днів речі з контейнерів виймають, сортують і пропонують тим, хто потребує допомоги – переважно багатодітні сім’ї, малозабезпечені ужгородці. Любов Гаврилюк, заступник голови Ужгородської міської організації Товариства Червоного Хреста України розповіла: «Відтепер і людям легше робити добрі справи. Оскільки ми знаходимося на території музею Бокшая, який працює кожного дня, то навіть тоді, коли ми відлучаємося на різні благодійні акції, небайдужі ужгородці можуть принести і залишити тут свої речі – навіть вихідного дня».Переваг таких контейнерів безліч: надійність, місткість, а також зручність, яка полягає не тільки в процесі скидання речей, а й у тому, що працівникам організації не потрібно далеко переносити пакети.
«Ми й раніше видавали населенню потрібні речі, але зараз, оскільки одягу набагато більше, ми повідомили про це через управління освіти, садочки і школи, тож незабезпечені сім’ї до нас ідуть щодня. Їх повідомили директори дитячих закладів», - розповідає пані Любов. У будні з 11-ї до 15-ї години малозабезпечені ужгородці можуть прийти і взяти необхідні речі. Одяг сортують і викладають у залі Ужгородської міської організації Товариства Червоного Хреста України. Тут переконують – люди вибирають, що хочуть. Окрім містян, буває, приходять закарпатці з наближених сіл. Роми, зокрема, тут не рідкість, адже серед їхніх сімей є чимало багатодітних. Багато речей забирають на місці, а днями велику партію одягу організація передала в ЗОШ №14 І-ІІІ СТ., де переважно навчаються діти-роми. Отож, одяг небайдужі ужгородці несуть часто. Також не рідкістю тут є іграшки та взуття, чого не можна сказати про книги – їх зовсім мало. Оскільки гуманітарні вантажі Ужгородська міська організація Товариства Червоного Хреста України зараз не отримує, тому працівники дякують ужгородцям за те, що разом допомагають тим, хто цього потребує. Долучитися до збору речей можна за адресою: пл.Жупанатській, 3. Іграшки та книжки тут зараз чекають особливо, адже це пригодиться для благодійних акцій із нагоди Міжнародного дня захисту дітей, який відзначатимуть 1 червня.
Юлія МЕДЮХ zak-kor.net
До теми
- В Ужгороді офіційно відкрили оновлений спортивний зал у Центрі олімпійської підготовки (СК «ЮНІСТЬ»)
- На Закарпатті поліція повідомила про підозру зловмиснику, який торгував автомобілями ввезеними в Україну як гуманітарна допомога для військових
- У Закарпатській обласній станції переливання нестача крові всіх груп
- В Ужгороді запрацював Офіс податкових консультантів
- Більш ніж кожна друга гривня в закупівлях витрачається з порушеннями – результати перевірок закарпатських аудиторів
- 5 вересня в Ужгородському скансені представлять експозицію «ХІІІ Карпатське бієнале»
- Закарпатські патрульні врятували чоловіка з важкою кровотечею
- Збував наркотики в Ужгороді: поліцейські затримали за підозрою у злочині мешканця Мелітополя
- «Під Катальпою» - в Ужгороді провели благодійний мистецький захід на підтримку захисників
- На Закарпатті викрито ще одну схему переправлення військовозобов’язаних за кордон: затримання провели в Ужгороді
- В Ужгороді відкрили виставку «Команда «літаючих вчителів» – легенда закарпатського футболу»
- 28-річна закарпатка народила восьму дитину у "швидкій"
- Поліцейські Ужгорода оперативно розкрили крадіжку велосипеда: за підозрою у злочині затримано 36-річного рецидивіста
- На Закарпатті припинено діяльність шахрайського кол-центру, що ошукував іноземців. Спецоперацію проводили правоохоронці України та Чехії
- Піротехніки знищили в Ужгороді боєприпас часів Другої світової війни
- В Ужгороді поліція притягнула до відповідальності нетверезу матір 5-річної дівчинки, яка наодинці блукала містом
- Ужгородська міська рада відзначена Почесною грамотою Держспецзв’язку України
- В Ужгороді відбувся день спільнодії: «Формула стійкості та відновлення»
- У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту свій доробок експонує мистецьке подружжя Андрія і Олесі Кочутів
- Поховання загиблих захисників з лівого боку алеї на Пагорбі Слави підтримали на сесії Ужгородської міської ради
Супер! Раджу і у Мукачеві такі контейнери поставити!