Зелені свята наш народ завжди відзначав по-особливому

Хто не любить цю пору, коли літо приходить на зміну весні, коли все буяє зеленню, молодечою силою і красою, стверджуючи торжество життя і велич природи?
Наш народ називав ці дні Зеленими святами і відзначав їх по-особливому – посипав долівку духмяною травою й зіллям, влаштовував масові гуляння просто неба, запалював багаття, співав пісень, загадував майбутнє. Дівчата плели вінки і мріяли про суджених та щасливу долю. Магія тих давніх вірувань і обрядів, того дивовижного культу Матінки-Природи досі продовжує розбурхувати і живити уяву творчих людей. А мрійливість і співучість взагалі є нашими національними рисами. І ці Зелені свята в нас не обійдуться без дівочих мрій, ліричних пісень і тієї казкової магії, яку здатна на нас справити музика.
4 червня на сцені Закарпатської обласної філармонії виступить студентка 3-го курсу Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського Вікторія Цюпак (сопрано). Дівчина навчається у класі доцента Геннадія Кабки. В її творчій біографії вже є звання лауреата Конкурсу імені Бориса Гмирі (Дніпро, 2015), Конкурсу імені Оксани Петрусенко (Київ, 2015), «Перлини мистецтва» (Київ, 2015), «Мистецтво 21 століття» (Каунас, Литва, 2016), «Відродження 21 століття» (Гюмрі, Вірменія, 2016), «Нові імена України» (Київ, 2016).
У програмі прозвучать пісні і романси М.Лисенка, Л.Ященка, М.Кропивницького, В.Кирейка, Р.Шумана, К.Дебюсі та сцени й арії з опер «Милана» Г.Майбороди, «Капулетті і Монтеккі» В.Белліні, «Казки Гофмана» Ж.Оффенбаха, «Весілля Фігаро» В.А.Моцарта, «Дон-Паскуале» Г.Доніцетті.
Концертмейстер – Ольга Пастух. Ведуча – Катерина Керечанин.
Концерт відбудеться в рамках проекту «Музика вихідного дня». Початок о 17.00.
Підготувала Таїсія Грись

До теми
- Обласний краєзнавчий музей ім.Т.Легоцького запрошує відвідати підземелля Ужгородського замку
- На поціновувачів мистецтва завтра чекає відкриття одразу двох виставок в Ужгороді
- До ужгородського скансену повертається Літня школа гончарства
- Перший Відкритий фольклорний фестиваль-конкурс культурного розмаїття «Шовкова косиця» стартував в Ужгороді
- «Академія молодих: Ужгород-Львів»: в Закарпатській обласній філармонії відбувся концерт
- Ужгородський скансен запрошує на виставу «Про що плачуть верби»
- В Ужгороді відзначають День музеїв – вхід сьогодні безкоштовний
- В Ужгороді при свічках прозвучать «Пори року» Антоніо Вівальді
- Виставка «Сонячний шлях» у скансені: чотири роки творчості, натхнення і патріотизму
- Командна робота заради пам’яті: в Ужгородському замку створили новий виставковий простір
- Безкоштовний вхід і насичена програма: скансен в Ужгороді кличе на День музеїв (ПРОГРАМА)
- Вільний вхід і насичена програма: Ужгородський замок кличе на День музеїв (ПРОГРАМА)
- Виставу «Жменяки» знову зіграють в Ужгородському скансені
- В Ужгороді відкрили пам’ятну дошку видатному архітектору Людовиту Оельшлагеру
- Презентували унікальний альбом про артефакти середньовічної церкви Ужгородського замку
- У Краєзнавчому музеї імені Тиводара Легоцького відзначили 380 років від дня офіційного прийняття Ужгородської церковної унії
- «Подих весни» – учні Ужгородської школи мистецтв дали великий концерт
- В Ужгородському замку презентували альбом-путівник про історію замків Закарпаття
- Закарпатський музей народної архітектури та побуту запрошує насолодитися «Краєвидами Батьківщини»
- У краєзнавчому музеї імені Тиводара Легоцького провели майстер-клас зі створення «Писанки єдності»

До цієї новини немає коментарів