У чотирьох закарпатських школах впровадять новий освітній стандарт

Першого вересня за парти в 665-ти школах Закарпаття сядуть понад 160 тисяч учнів, з них 17 з половиною тисяч – першокласники.
У експериментальних школах першачків вчитимуть за новими стандартами – сучасним підходом до викладання та вивчення предметів. Тож 216 учнів першого класу та вісім педагогів стануть першопрохідцями у реалізації нового стандарту реформи „Нова українська школа”, яку в наступному навчальному році планують запровадити вже у всіх школах держави. Про це під час брифінгу в прес-центрі Закарпатської ОДА повідомила директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганна Сопкова, інформуючи про новації в галузі.
З першого вересня діти з інтелектуальними порушеннями помірного та тяжкого ступеня зможуть отримувати освітні послуги з урахуванням своїх можливостей, адже невід’ємною складовою нової української школи стає інклюзивна освіта. Її завдання – сприяти соціалізації дітей з особливими потребами, надати їм рівні можливості у здобутті освіти.Для цього у містах та районах мають створити інклюзивно-ресурсні центри, покликані надавати психолого-педагогічну допомогу та забезпечувати системний кваліфікований супровід у навчанні дітей з особливими освітніми потребами віком від 2-х до 18-ти років. На думку ініціаторів таких змін, дитина з особливими потребами одержуватиме не „вирок”, а сприяння в отриманні освіти та повноцінного входження в суспільство.
Цьогоріч модернізували і навчальні програми для учнів 5 – 9 класів. Крім того, для дев’ятикласників новий навчальний рік починається з новими підручниками, які повинні надійти в область вже найближчим часом. Наразі в області працюють і над передачею майнових комплексів професійно-технічних навчальних закладів з державної у комунальну власність, адже фінансуються вони з обласного бюджету (а також три з бюджету Ужгорода). Вже оформлено відповідні документи на передачу 11-ти ПТНЗ. Серед найближчих планів у цій сфері – створення навчально-практичних центрів на базі Хустського професійного ліцею за професією „Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування” та Хустського професійного ліцею сфери послуг за професією „Швачка”. На це з державного бюджету виділено 628 тисяч та 330 тисяч гривень відповідно.З обласного бюджету на проведення ремонту приміщень, де має бути встановлено придбане обладнання, також виділено понад півтора мільйона гривень.
Загалом робітничі професії у 16 професійно-технічних навчальних закладах у цьому навчальному році здобуватимуть біля 7 тисяч учнів.За матеріалами Ужгород.Ін
До теми
- Відновити Землю після різних екологічних катастроф – мета гри, яку розробили студенти УжНУ
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
- В Ужгороді водій автобуса веде блог про свою роботу
- 83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС
- Мить, яку варто побачити: в горах Закарпаття квітне червона рута
- «Гладіатори» в ужгородському замку запрошують постріляти з лука
- Ужгородські школярі – серед найкращих на Всеукраїнському заході «Швидше, вище, сильніше – разом!»
- Як заморозки вплинули на урожайність у краї?
- Закарпаття: менше випадків туберкульозу, але тривожна динаміка з гепатитом В
- Пейзаж в об’єктиві тепловізора від військового Владислава Товтина можна придбати на благодійному аукціоні
- В Ужгородському скансені створять 3D моделі народного вбрання з різних регіонів Закарпаття
- Ужгородська школа мистецтв завершила 70-й, ювілейний, навчальний рік
- Ветеранський простір «Вдома»: підтримка для тих, хто пройшов війну
- Український природний рекорд! На Закарпатті зафіксували найвищу в Європі дуґласію тисолисту
- Смак літа в кожній ложці: в Ужгороді створили полуничне меню
- Працівники Ужанського нацпарку облаштували готелі для бджіл
- Під час виходу з «Азовсталі» потрапив у полон: на Закарпатті зустріли воїна, якого звільнили під час великого обміну полоненими
- Свято Міри в Лазещині і шлях до відродження вівчарства: репортаж з полонин
- Родини ветеранів українсько-російської війни беруть участь у проєкті відновлення ментального здоров’я на Закарпатті
- «Бограч-index» – травень 2025: за місяць продукти подешевшали на 2%
До цієї новини немає коментарів