Закарпатський художник, що малює пророчі картини, відкрив персональну виставку в Ужгороді
Вже вісім років Павло Марінець професійно працює пензлем. Виставка – це своєрідний звіт за останні 6-7 років мистецької діяльності. На полотнах художника портрети рідних і друзів, сакральні образи, улюблені гуцульські мотиви та рідні серцю Рахівщина та село Костилівка.
Одна з картин Павла стала пророчою. Маючи у своїй авторській галереї портрет переможниці «Євробачення-2004» Руслани, художник намалював портрет Джамали, адже дуже вболівав за неї на відбіркових турах до міжнародного пісенного конкурсу. У підсумку Джамала не лише представляла Україну, але й перемогла на «Євробаченні-2016».
Обидва портрети співачок зараз експонуються в Ужгороді.
Ще один напрям, яким захоплюється Павло Марінець, це іконопис.
«Щонеділі я ходжу до церкви, бо це сімейна традиція. А у 2012 році я вирішив отримати благословення у священника і написати дві свої перші ікони – Богоматері та Спасителя. Тоді я зрозумів, що у мене виходить, і вже займаюся не лише іконописом, але й розписую нашу місцеву церкву у селі Розтоки. Це невеличкий храм у горах, де ми протягом двох місяців вже розписали 54 квадрати неба. Я там працював над іконописом, а друзі – над орнаментами», – розповів Павло Марінець.
Молодий художник не рахує свої полотна, а повністю віддається процесу створення картин, яких у рамках виставки представлено 47.
«Краще працювати і працювати, а не займатися оцією «бухгалтерією». Нехай про мене розкажуть мої картини, а підрахунки тут ні до чого», – зазначає художник.
Щоб картини вийшли із душею, треба малювати їх із вірою – вірою у краще, у мир, у світле майбутнє.… У цьому переконаний Павло Марінець. Творчі звершення та починання хлопця підтримує його родина, яка теж, до слова, дуже наближена до мистецтва. Батько Павла – музикант, а мама створює неймовірні вишиванки.
Картини Павла Марінця, якими представлено живопис, іконопис, графіку, до кінця вересня прикрашатимуть один із музейних залів на вулиці Капітульній, 33А. Тож завітайте, аби переконатися у тому, що Закарпаття – край талановитих людей!
До теми
- В Ужгородському скансені презентують нематеріальну культуру Закарпаття
- В Ужгороді презентували книгу лауреата Шевченківської премії Романа Горака «Місія» про Віктора Бедя
- У закарпатському облмуздрамтеатрі відбуваються безкоштовні вистави
- У Мукачеві почали створювати новий мурал на вулиці Михайла Коцюбинського
- Актуалізація української філософсько-культурної спадщини: SKOVORODANCE в Ужгороді
- У Празі відкрилася фотовиставка закарпатських фотокореспондентів про війну
- В Ужгороді офіційно стартував XIX міжнародний фестиваль «Інтерлялька»
- Митці з України та ЄС представили виставку творчих робіт, у яких переосмислили культурний зв'язок між Україною та Євросоюзом
- Реставраційні роботи провели в Ужгородському скансені
- В Ужгороді представили «Минуле та сучасність національних меншин Закарпаття»
- Виставка в скансені: від стародавнього гончарства – до сучасної кераміки
- У Варшаві відбудеться показ щемливого українського фільму "Донька", де відзнявся актор Закарпатського драмтеатру Дмитро Бурма
- “Машина часу” в Хусті. На Закарпатті використали технологію доповненої реальності для вивчення Хустського замку усіма бажаючими
- Меморіальну дошку видатній закарпатській балетмейстерці-постановниці, народній артистці України Кларі Балог відкрили в Ужгороді
- В Ужгороді відбудеться відбірковий конкурс Всеукраїнського фестивалю «ЧЕРВОНА РУТА–2024»
- XIX Міжнародний фестиваль «Інтерлялька» стартує в Ужгороді вже на початку жовтня
- "Жінка і море": в Ужгороді до 6 жовтня триває виставка художниці Наталії Сіми-Павлишин
- В Ужгороді звучатиме «Всесвіт у звуках»
- Бриндзя, леквар, начанка й не лише … – вже 6 жовтня!
- Карпатський гірський кінофестиваль оголосив переможців
До цієї новини немає коментарів