Закарпатські фіскали інформують та роз’яснюють...
До переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування належать зокрема, витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку, які включають витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на оплату за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, встановлена за домовленістю сторін (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами розд. IV Податкового кодексу). Доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (п.п. 164.2.1 ст. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу).
Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, – обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності (п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу).
Згідно з розділом III Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається нарахований дохід повністю, без вирахування сум податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та ЄВ, які відповідно до закону справляються за рахунок доходу найманої особи та у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку у відповідності із нарахованим доходом, а саме – без вирахування із суми нарахованого доходу сум ПДФО та ЄВ, які справляються за рахунок доходу найманої особи.
При цьому слід врахувати, що відповідно до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями ЄВ з найманих працівників не утримується.
Таким чином, до складу витрат фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування включається сума нарахованої заробітної плати без вирахувань.
Джерело: ДФС у Закарпатській області
До теми
- До уваги підприємств та організацій Закарпаття!
- Закарпатські підприємці можуть отримати до 10 000 доларів ґрантової допомоги. До кінця конкурсу менше тижня
- До уваги платників: змінено час роботи електронних сервісів від ДПС
- Суми коштів, перерахованих платниками для ЗСУ, включаються до складу витрат
- З початку року платники Закарпаття сплатили до зведеного бюджету понад 2 млрд гривень податків
- В Закарпатті – понад 74 тис. суб’єктів підприємництва
- Закарпатських підприємців запрошують на індивідуальні консультації з питань пільгового фінансування «Гранти для бізнесу від USF»
- Закарпатські броварі сплатили 447 тис. грн акцизного податку
- 8 тисяч компенсації підприємцям: доки можуть подавати заяви закарпатці (ВІДЕО)
- Відчинено: на Закарпатті повертаються до роботи підприємці через перехід області до "жовтої" зони
- Закарпатці задекларували понад чверть мільярда гривень доходів
- Допомога ФОП у розмірі 8000 грн: як її отримати закарпатцям?
- Закарпатським малим виноробам: спрощено процедуру отримання ліцензії на виробництво алкоголю
- Чи отримають закарпатські підприємці допомогу держави?
- Закарпатцям - про мікрокредитування: що це за таке, які кошти можна отримати, як уникнути ризиків?
- 8 тисяч компенсації для підприємців: як відреагували бізнесмени Ужгорода
- Як підприємцям отримати пільги з оподаткування, прийняті Ужгородською міськрадою?
- Закарпатська ДПС про зміни в обліку платників податків з 27 липня 2020 року
- Як в Ужгороді підтримують бізнес (ВІДЕО)
- Закарпатська ДПС: актуально для підприємців, які вирішили перейти на сплату єдиного податку
До цієї новини немає коментарів