Закарпатський замок знову став місцем, де народжується мистецтво
Свої роботи митці з шести країн представили під час закриття симпозіуму. Творили скульптори із закарпатського матеріалу, а темою симпозіуму був міст, як символ дружби між народами, націями та країнами.
Митці з України, Данії, Польщі, Угорщини, Ірану та Іспанії реалізували своє власне творче бачення дружби між народами та представили роботи гостям, серед яких: голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай, заступник голови Мукачівської РДА Олександр Богів, в.о. начальника управління культури Закарпатської ОДА Ілдико Молнар, депутат Закарпатської облради Гейза Гулачі, представники Генерального Консульства Угорщини в місті Ужгород та мистецьких кіл Закарпаття, – йдеться у повідомленні Мукачівської РДА.
В презентації скульптур, на запрошення очільника Мукачівщини Сергія Гайдая та господаря замку Йосипа Бартоша, завітала делегація з угорського міста Дьондьош, в числі якої заступники мера міста: Томаш Кевеш та Ласло Тотар.
Роботи були представлені своїми авторами, які були відзначені грамотами від організаторів мистецького проекту – ГО «Про арте Мункач». Керівник громадської організації Петро Матл висловив вдячність як митцям, так і тим, хто підтримав захід.
Особливі слова вдячності та грамоту адресовано очільнику Мукачівщини Сергію Гайдаю, який забезпечив митців матеріалом – мармуровим вапняком, який видобувають у Тячівському районі.
Відтак, міст в різних творчих інтерпретаціях був представлений на симпозіумі. Щоправда, серед робіт були й інші тематики.
Єдина жінка-скульптор з Іспанії Рея Марментіні представила роботу, яка зображує птаха та зерно, як уособлення двох начал, які не можуть існувати окремо. До слова, мисткиня чудово володіє угорською та зізналася, що її мама – угорка за національністю.
Відхилився від теми симпозіуму й закарпатський митець Іван Дем’ян , член об’єднання "Митець Верховини", скульптор із с.Велятино Хустського району, який виконав композицію «Вчителька». Струнка фігура жінки оточена дітьми, які горнуся до своєї вчительки, отримуючи не тільки знання, а й материнську любов.
Вразила своєю архітектурною формою та манерою виконання скульптура з червоної цегли, автором якої є Ole Videbæk з Данії. Митець розповів, що виконав скульптуру унікальним методом кладки, висотою 3 метри. Вона залишиться на території замку та буде додатково підсвічена з середини. Витвір мистецтва символізує міст із землі до неба.
Іранець Саїд Ахмеді навчався в Харкові та одружений з українкою, добре знає мову. Митець зобразив двох людей, які борються та пояснив, що справедлива боротьба є благородною та завжди покладена в основу миру.
Золтан Балані з Угорщини зобразив величезний шліфувальний круг, а його колега з Польщі Петро Брозек свою роботу назвав «Під мостом» та зазначив, що для нього найважливіше те, що відбувається під, а не над мостом.
Вітаючи митців на Мукачівщині, очільнкик району Сергій Гайдай зазначив:
"Не дивлячись на штучні перешкоди, які час від часу створюють між націями, насправді дуже багато робиться для того, аби міст дружби між усіма народами, національностями, країнами існував. Даний мистецький проект – ще одне тому підтвердження".
Сергій Володимирович відзначив, що захід завершення симпозіуму водночас є початком, адже у замку Сент-Міклош народилися витвори мистецтва, які об’єднали шість країн та національностей.
Зазначимо, дві роботи скульпторів залишаться на території Мукачівщини, ще одна – прикрасить територію замку Сент-Міклош.
Джерело: PMG.ua
До теми
- Закарпатський обласний краєзнавчий музей отримав від угорських колег експозиційне і фондове устаткування
- Щасливі в Щасливому: із Закарпаття стартував сезон різдвяно-новорічних свят в Україні
- Студенти Академії культури і мистецтв "оживили" картини Володимира Микити: робота захоплює подих
- На базі Ужгородської школи мистецтв відбувся обласний семінар для викладачів відділу «Народні інструменти» мистецьких шкіл Закарпаття
- Виставка, присвячена визначній пам’ятці українського письменства «Королівському Євангеліє» відбулася в Ужгороді
- В Ужгородській міськраді триває прийом документів на премію за досягнення у галузі культури і мистецтва
- В Ужгородському замку презентували «контраверсійну» виставку юної художниці Таїсії Білецької
- На Львівському форумі видавців представлять нову повість Олександра Гавроша
- Митці з України та ЄС представили виставку творчих робіт, у яких переосмислили культурний зв'язок між Україною та Євросоюзом
- Виставка в скансені: від стародавнього гончарства – до сучасної кераміки
- “Машина часу” в Хусті. На Закарпатті використали технологію доповненої реальності для вивчення Хустського замку усіма бажаючими
- В Ужгороді відбудеться обласний відбірковий конкурс ХVІІ Всеукраїнського фестивалю «ЧЕРВОНА РУТА–2024»
- Кулінарна спадщина Закарпаття: місцеві страви увійшли до всеукраїнської колекції автентичних рецептів
- День знань в АКіМ приурочили пам’яті Героїв, які віддали життя за Батьківщину
- Виставку живопису «Мистецька імпреза» презентували в Ужгородському скансені
- Академія культури і мистецтв: триває реєстрація на вступні випробування до магістратури
- Академія культури і мистецтв: умови вступу, бюджетні місця, пороговий бал, дати та алгоритм подачі документів
- В Академії культури і мистецтв в Ужгороді розпочалася рєстрація на вступні випробування для вступників на бакалавра
- До уваги випускників 9 класів! З 1 по 13 липня - прийом заяв до Академії культури і мистецтв
- Викладачі та студенти Академії культури і мистецтв влаштували грандіозний концерт в Ужгороді
До цієї новини немає коментарів