Нова річкова мега-споруда у Колочаві стане рукотворною родзинкою Закарпаття
Сьогодні, про екзотичну професію «бокораш» нагадують лише давні світлини. Бокорашами називали справжніх чоловіків-каскадерів, які не боялись небезпечної роботи.
На зламі минулого століття вони користувались популярністю, їх шанували у суспільстві. Неминучий прогрес та розширення залізничної мережі спричинили кінець захоплюючій та екстремальній професії.
Зведена в 19 столітті споруда в Колочаві, на кошти австрійського інженера Клаузе, була шедевром інженерної думки. Всі технічні характеристик греблі вражали, однак нищівна повінь 98-го року вдарила з такою силою, що від будівлі, яка простояла майже півтора століття не лишилося майже нічого. Після стихії всі експонати вивезли і лише нещодавно повернуті в музей-корпус, який дивом вцілів від повені.
На разі розробляють план дій масштабної реконструкції всього комплексу. Нова мега-споруда на річці прикрасить і так популярний серед туристів еко-маршрут та стане рукотворною родзинкою! Туристи зможуть не тільки впевнитись у грандіозності давніх технологій і їх дієвості, але й на власному досвіді переконатись, що життя верховинців було цікавим та насиченим.
Деталі - у сюжеті Першого Кабельного:
До теми
- Село, відоме великою кількістю музеїв та архітектурних пам’яток: закарпатська Колочава (ВІДЕО)
- Очільник Закарпаття пригощав гостей "Старого села" ріплянкою, приготованою власноруч
- Закарпаття запрошує на ріплянку по-колочавськи — з грибами, сметаною, шкварками, бринзою, вурдою!
- Село у Карпатах, звідки опришок Пинтя зруйнував Хустський замок
- Реставрація музею лісосплаву: яка доля експонатів та бокорашів музею-легенди Закарпаття
- На Закарпатті розквітнув червонокнижний шафран Гейфеля
- Колочава сьогодні і завтра чекає гостей на фестиваль ріплянки
До цієї новини немає коментарів