Мер Ужгорода зустрівся з авторами майбутнього пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років

Нагадаємо, монумент-нагадування про одну з найтрагічніших сторінок історії України заплановано звести на площі Народній біля набережної Незалежності і будівлі медичного факультету УжНУ. Торік до річниці вшанування пам’яті жертв Голодомору на місці майбутнього пам’ятника встановили наріжний камінь, а в цьому році провели конкурс на визначення кращого майбутнього монументу.
Роботи 7 авторів з Ужгорода, Мукачева, Хуста, Львова, Києва, подані на конкурс, усі охочі могли оцінити в атріумі будівлі Закарпатської ОДА та облради, за таємним голосуванням рішенням поважного журі перемогу здобула робота Гречаників «Свіча пам’яті».
Висота майбутньої скульптурної композиції, яку заплановано виконати в бронзі, сягатиме приблизно 4-5 метрів.
Сьогодні з міським головою митці обговорили подальший покроковий план дій, підготовку проектно-кошторисної документації, укладення угод тощо. Богдан Євстафійович попросив також звернути увагу, як потрібно облаштувати територію поруч із монументом, у тому числі з урахуванням проведення масових заходів, виграшно підсвітити пам’ятник, передбачити антивандальні елементи. Відкрити монумент заплановано наступного, 2018 року, в листопаді, до Дня пам’яті жертв Голодоморів.

До речі, це вже друга робота Ігоря Гречаника на Закарпатті – кілька років тому у центрі Хуста постав його пам’ятник Тарасу Шевченку.
Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв подарував гостям виданий нещодавно новий фотоальбом про наше місто, запросив митців ближче познайомитися з Ужгородом та згодом подавати свої пропозиції не ритуальних пам’ятників, які були б цікаві для туристів, відображали б його історію та дух.
Відділ інформаційної роботи Ужгородської міської ради
До теми
- Будинок «Просвіти» в Ужгороді: історія осередку української культури, де колись працював кінотеатр «Уранія»
- Від Ужгорода до Африки: неймовірна історія художниці Ілуш Брезной
- Як на Ужгородщині ветеран вирощує саджанці ківі
- Ужгород пережив найспекотніше 6 серпня за всю історію спостережень
- Четвертий день поспіль в Ужгороді фіксують температурний рекорд
- В Ужгороді 3 серпня зафіксували новий температурний рекорд
- 84 дівчинки, 121 хлопчик, серед яких сім двієнь, народилися в Ужгороді у липні
- Після п’ятирічної перерви на Закарпатті відбулася 13-та «Ужгородська регата»
- «Alpa» в Ужгороді: як століття тому рекламували легендарну францовку
- Коли в Ужгороді почали пити чай
- Про що писали газети в Ужгороді 100 років тому – у липні 1926 року
- Знайдіть мене і поверніть. Щонеділі в Ужгороді нагадують про зниклих і полонених військових
- Загадка огорожі кафе-музею «Під замком» в Ужгороді
- 184 малюки народилися в Ужгороді у червні
- Як в Ужгороді тваринам допомагають боротися зі спекою: поради ветеринара
- Аромат, що закохує: на набережній Незалежності в Ужгороді квітне найдовша липова алея
- Яка реліквія схована в хресті іконостаса греко-католицького кафедрального собору в Ужгороді?
- Як з’явилася площа Театральна в Ужгороді?
- В Ужгороді майже кожен четвертий житель — внутрішньо переміщена особа
- Цікаві факти про водні ресурси: геотермальні води Ужгорода
До цієї новини немає коментарів