Викладачі-філологи УжНУ здійснили просвітницький "десант" у три райони Закарпаття

Гасло цієї поїздки можна сформулювати так: «Український філолог – універсальний фахівець!». Щоб це довести, представники УжНУ розповідали школярам про новації в системі спеціальностей.
Так, професор Валентина Барчанзвернулася до старшокласників як до майбутніх будівничих нашої держави, закликала їх жити і працювати в Україні, не боятися долати життєві бар’єри і здобувати вищу освіту. Сучасне суспільство потребує енергійних, освічених, комунікабельних молодих людей, і ті програми, що впроваджуються на філологічному факультеті з 2018 року, якраз передбачають формування таких особистостей.
– Ви повинні обирати фах відповідно до свого покликання, щоб потім натхненно і з віддачею працювати у відповідній галузі. Не бійтеся змінювати своїх рішень, пізнавайте себе й шукайте власне місце у цьому світі, – зауважила доцент Марія Козак, навівши цікаві приклади з власного досвіду та життя відомих письменників.
Про спеціальності й нові можливості докладно поінформувала майбутніх абітурієнтів доцент Евеліна Балла. Вона наголосила, що, здобуваючи фах учителя української мови та літератури в середній школі, студенти вже з наступного року зможуть мати ще одну кваліфікацію – вчителя зарубіжної літератури. Окремо буде оголошено набір на подвійну спеціальність – «Українська мова та література, англійська мова та література». Випускник такого напряму зможе викладати в школі кілька навчальних дисциплін – українську мову і літературу, англійську мову, а також зарубіжну літературу. Наш факультет вводить і нову освітню програму, за якою готуватимуть учителів української мови, української та зарубіжної літератури в навчальних закладах із викладанням мовами національних меншин. На цю програму Міністерство пообіцяло виділити додаткові бюджетні місця.
Актуальним змістом наповнена і спеціальність «Філологія». За новою освітньою програмою з 2018 року готуватимуть фахівця, що зможе стати незамінним помічником керівника будь-якого підприємства чи закладу. Він володітиме навичками грамотно спілкуватися та вести документацію, комунікувати з партнерами й конкурентами, готувати та поширювати усну і письмову інформацію, а в його дипломі буде зазначено: «Філолог (українська мова і література). Літературний співробітник. Документознавець. Референт». На цій спеціальності могтимуть реалізуватися й діти, що мають творчі задатки та планують пов’язати своє життя з літературною творчістю.
Звісно ж, школярам було цікаво послухати й про університетське життя за межами лекційних аудиторій. Цією інформацією з ними поділилися студентки 4-го курсу. Вони охоче розповіли про активне дозвілля філологів, що не залишило байдужим нікого. Адже що буває кращим, ніж студентські роки? Вони ж найсолодші в житті.
Зацікавлено переглянули учні й відеопрезентацію факультету, де коротко, проте влучно показано реалії його багатогранного життя. Наприкінці зустрічі школярі отримали інформаційні брошури, які нагадуватимуть, чому варто обрати у житті саме філологічну стежку.
Інформацію підготували Марина Куштан та Вероніка Кокоткіна
Медіацентр УжНУ
До теми
- Сакурове диво Ужгорода: як прищеплюють дерева і чому іноді на одному — два цвіти
- «Біологія — це моє!» — конкурс фото та відео до Дня довкілля для школярів від біологічного факультету УжНУ
- В УжНУ сьогодні навчаються студенти-іноземці із 26 країн
- УжНУ посів 10 місце серед українських вишів в рейтингу GreenMetric World University Rankings 2024
- Солдат ламається не на війні, а коли вертається назад - автор «Історії, яку варто почути» Євген Дубровський
- Від початку 2024 року в УжНУ припинили навчання 549 студентів-чоловіків віком понад 25 років
- УжНУ - у топ-20 вищих навчальних закладів країни
- Факультет суспільних наук УжНУ першим приєднався до проєкту «Народний дрон»
- Студенти УжНУ щодня після пар плетуть маскувальні сітки
- УжНУ та медичний факультет Університету Коменського із Братислави підписали меморандум
- Безпечний жіночий простір для діалогів заради миру з’явився на базі юридичного факультету УжНУ
- УжНУ вперше ввійшов до першої десятки рейтингу закладів вищої освіти України «Топ-200»
- Команда УжНУ вийшла до фіналу Європейської олімпіади з програмування
- В Ужгороді провели екологічний фестиваль
- Успішна співпраця біологічного факультету УжНУ та Кошицького університету - науковці завершили спільний проєкт
- А ви знали, що в УжНУ є власний виноградник, де виготовляють вино?
- Медіацентру УжНУ – 10 років! (відео)
- Викладачі біофаку УжНУ разом зі студентами науково працюють на винограднику (ВІДЕО)
- Школярі продовжують знайомство з УжНУ в Літньому університеті (ФОТО)
- Правильно сортувати відходи вчилися в УжНУ (ВІДЕО)
До цієї новини немає коментарів