Василь Гісем: Надіємося на першу для Закарпаття олімпійську медаль
- Василю Михайловичу, сподівалися, що саме така кількість олімпійців від Закарпаття поїде до Південної Кореї?
- Будь-яка федерація гордиться, що саме від неї на ці величні ігри їдуть представники. Адже потрапити на олімпіаду - мрія кожного спортсмена. Звісно, сподіваємося, що наші закарпатці зможуть зачепитися за нагороди, але все одно, навіть олімпійський принцип – участь у змаганнях вагоме досягнення наших спортсменів. Але відмічу інше, що з кожним чотирирічним олімпійським циклом у нас все менше й менше претендентів потрапити на олімпіаду. Якщо напередодні олімпіади в Ванкувері за олімпійські ліцензії боролися 14 атлетів з Закарпаття, 5 з них потрапили до Канади, то вже до Сочі їх кількість зменшилася, а на цю олімпіаду їх було всього двоє. А хто йде за ними? Нам потрібно нагально звернути увагу на розвиток дитячого та юнацького спорту, бо там відверто маємо серйозні проблеми.
- Що слід зробити найперше, щоб цю ситуацію виправити?
- Відповів словами, які нещодавно в інтерв’ю вашій газеті відповіла наша учасниця олімпіади: «Чітко спланувати підготовку та належно забезпечити її фінансуванням», тоді в нас гарантовано будуть нові «зірочки». Насамперед слід забезпечити необхідним фінансуванням підготовку юних спортсменів. Щодо спортсменів, які вже мають високий рівень, входять до складу збірних, то, на жаль, у наших чиновників склався такий стереотип, що якщо спортсмен є членом збірної, то всі витрати на його підготовку має забезпечуватися з центрального бюджету, але все ж більшість часу він проводить саме в області й частину коштів мали б отримувати з місцевого бюджету, адже залікові бали вони потім дають саме своїм закарпатським школам. На мою думку, саме тому з тих 14 кандидатів на Олімпіаду в 2010 році в області залишилася лише одна – Аннамарі Данча, а 13-ро інших роз’їхалися по світах шукати кращої долі й не залишилися в нас ані в якості тренерів, ані спортсменів. Добре, що хоч у Києві зуміли залучити мукачівці Енвера Аблаєва й призначили його головним тренером української команди з фристайлу-акробатики, а в нашій області такому фахівцю у певний час роботи не знайшлося...
Потрібно змінювати психологію людей, які відповідають за розвиток спорту, їм би слід зрозуміти, що зимові види спорту – візитна картка нашого краю. Довкола спортсменів заради їх підтримки потрібно об’єднуватися і всіляко їх підтримувати, їх виховання сприяє розвитку зимового туризму, адже навіть юнак гірськолижник, сноубордист або лижний гонщик з третім розрядом – це вже готовий інструктор, який навчатиме туристів азам лижних видів спорту. Ще наведу приклад підтримки розвитку дитячого спорту у наших сусідів. До прикладу, в Словаччині та Польщі спеціально роблять канікули для дітей в зимовий час, щоб вони мали можливість оздоровитися на гірськолижних курортах, які, навіть спеціально продовжують роботу, заради відпочинку школярів. А одному з батьків, який виявив бажання відправитися на такий відпочинок одразу ж дають двотижневу оплачувану відпустку на підприємствах та установах. Саме за такого державницького підходу, там турбуються за здоров’я нації й там є відчутний спортивний прогрес в останні роки в зимових видах спорту.
- Які ваші прогнози щодо виступів наших спортсменів на олімпіаді?
Іван Ковбаснюк цього сезону здійснив серйозний прорив, але в гірських лижах, зокрема в комбінації, якщо потрапить до чільної тридцятки, то це вже буде вагомим досягненням. Адже нині він у світовому рейтингу посідає 323 місце, це висока позиція в гірських лижах. А Аннамарі має шанси потрапити до призової трійки, адже на Універсіаді вона стала призеркою, є досвід, характер, тож маємо надію, що вона може принести Закарпаттю першу зимову олімпійську медаль. За олімпійську нагороду може поборотися вихованець нашого тренера Енвера Аблаєва – Олександр Абраменко у фристайлі-акробатиці, адже рік тому він став володарем малого кришталевого глобуса. Будемо тримати кулаки за наших олімпійців і вболівати за них.
Роман Сенишин
До теми
- Ужгородська фехтувальниця Влада Харькова дебютувала на Олімпіаді-2024 в Парижі з високим результатом
- Фехтувальниця з Ужгорода візьме участь в Олімпіаді в Парижі
- "Попри все, пишаюся, що представляла Україну". Як гірськолижниця Шепіленко із Закарпаття завершила Олімпіаду
- Закарпатець фінішував у топ-15 у комбінації на Олімпіаді-2022 з гірськолижного спорту
- Закарпатець приніс Україні кращий результат за 20 років на Олімпіаді-2022 у супер-гіганті
- Ужгородку Аннамарі Данчу майже зняли зі старту на Олімпіаді-2022, та потім допустили. Що відбулося
- Ужгородка Аннамарі Данча завтра виступить на Олімпійських іграх у Пекіні
- Закарпатець показав кращий результат України в історії у чоловічому даунгілі на Олімпіаді-2022
- На підготовку атлетів до Олімпіади кошти в країні знайдуться
- Закарпатський лижник Іван Ковбаснюк «ізолювався» від пандемії на гору Близницю
- Олімпіада в Токіо перенесена на 2021 рік
- Закарпатець Іван Ковбаснюк – чемпіон країни з гірськолижного спорту
- Закарпатець Іван Ковбаснюк виборює срібло чемпіонату в Сербії
- Закарпатці знову в призерах на чемпіонаті України серед юніорів та дорослих
- Дитячі "олімпійські" ігри в Ізраїлі — перші перемоги юних ужгородців!
- Любителі плавання з різних країн зберуться на олімпіаду "Квітуча сакура" в Ужгороді
- Сергій Романюк: В Пекіні буду в призерах
- Ужгородський паралімпієць у рідному місті був просто засипаний квітами!
- Закарпатці доклали "ноги", аби Україна стала шостою в медальному заліку країн Паралімпіади-2018
- На Зимовій Паралімпіаді змагається закарпатець
До цієї новини немає коментарів