ДФСУ відреагувала на інформацію щодо припинення фінансування ЄС інфраструктурних проектів на українському кордоні
Варто зауважити, що у листопаді – грудні минулого року ДФС було направлено фінальний звіт щодо стану реалізації проектів до Спільного технічного секретаріату ЄС. На сьогодні очікується зворотня інформація. Враховуючи це, говорити про припинення проектів та необхідність повернення коштів передчасно та некоректно.
Модернізація пунктів пропуску на Закарпатті і не тільки – ЄС втомився чекати і гроші забирає
Нагадаємо, що для розвитку інфраструктури пунктів пропуску Державна фіскальна служба України бере участь у реалізації кількох міжнародних програм.
Так, здійснення кількох великомасштабних інфраструктурних проектів визначено Програмою прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства і партнерства «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013». Загальна сума фінансування 20 млн. євро. Україна бере участь у проекті на правах співфінансування (10-20%).
Одним з них є «Реконструкція міжнародного автомобільного пункту пропуску (МАПП) «Устилуг», вартість якого 5 487 022,59 євро. Мета проекту – підвищення пропускної спроможності польсько-українського державного кордону та підвищення ефективності митного та прикордонного контролю через розвиток спроможності пункту пропуску через кордон «Устилуг».
За результатами відкритих торгів було обрано підрядну організацію, яка й почала реалізацію проекту у листопаді 2013 року.
Однак на початку виконання робіт з реконструкції пункту пропуску «Устилуг» на території був виявлений об’єкт історичної цінності. Відповідно до припису Управління культури Волинської обласної державної адміністрації будівельні роботи в пункті пропуску були призупинені через необхідність залучення відповідних фахівців для проведення археологічних досліджень для отримання дозволу на подальше проведення робіт (відповідно до частини першої статті 37 Закону України «Про охорону культурної спадщини»: «будівельні, меліоративні та інші роботи, що можуть призвести до руйнування, знищення чи пошкодження об’єктів культурної спадщини, проводяться тільки після повного їх дослідження за рахунок замовника зазначених робіт»).
Враховуючи це, у березні 2014 року договір підряду було розірвано, тому видатки на проведення земельних робіт на об’єкті реконструкції пункту пропуску «Устилуг» не здійснювались. Водночас у рамках реалізації зазначеного проекту профінансовано видатки на пам’ятко-охоронні роботи (2014-2015 роки) та коригування проектно-кошторисної документації. Загальна сума витрачених коштів в рамках Проекту становить 48,58 тис. євро, залишок коштів на сьогодні знаходиться на рахунках ДФС.
Іншим великим проектом є створення функціонального модулю «Фільтр пункту пропуску» в міжнародному автомобільному пункті пропуску «Рава-Руська», надання обладнання і засобів пунктам пропуску «Краківець», «Шегині» та «Ягодин». Вартість проекту – 2 213 731,87 євро.
Мета проекту – удосконалення інфраструктури шляхом створення сучасних методів управління, спрямованих на боротьбу з незаконним переміщенням товарів і транспортних засобів через митний кордон між Україною та Польщею. Збільшення пропускної здатності п.п. «Рава-Руська», «Краківець», «Шегині» та «Ягодин» шляхом забезпечення п.п. технічним обладнанням та прискоренням митних процедур.
Для його реалізації у травні 2015 року ДФС було укладено договір генерального підряду з переможцем відкритих конкурсних торгів на виконання робіт з будівництва об’єкта. Тендерні процедури проводились з дотриманням законодавства України та Європейського Союзу.
Будівельні роботи в п.п. «Рава-Руська» виконані на понад 95%.
У 2015 році за проектом придбано 6 автонавантажувачів вантажопідйомністю до 2 т, два з яких отримала Волинська митниця (пункт пропуску «Ягодин») та 4 – Львівська (пункт пропуску «Краківець» – 2 од., «Рава-Руська» – 1 од. та «Шегині» – 1 од.)
Наразі за цим проектом використано 178,48 тис. євро, залишок коштів знаходиться на рахунках ДФС.
Також Державна фіскальна служба бере участь у програмі «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007-2013», якою передбачено розвиток інфраструктури кордону між Україною та Румунією, зокрема, реконструкція пунктів пропуску «Красноїльськ» і «Дяківці».
За цим проектом використано 11,67 тис. Євро (5,609 тис євро - грантові) із загальної вартості 3 579 412,01 євро. Договори на виконання робіт І черги реконструкції пунктів пропуску були підписані у липні 2015 року. На сьогодні, за інформацію підрядника, виконано 75% будівельно-монтажних робіт, обладнання встановлено частково (шлагбауми, трансформатор). Оскільки акти виконаних робіт не надавалися, то наразі ці будівельні роботи не оплачено.
Два проекти з реконструкції пунктів пропуску визначені і програмою «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013».
Так, перший з них передбачає модернізацію та реконструкцію пунктів пропуску на словацько-українському кордоні, на який виділено 4 070 000,00 євро. Проектом визначено розбудову інфраструктури міжнародного автомобільного пункту пропуску «Ужгород», а також реконструкцію існуючих митних споруд на пасажирському напрямку, розширення стику доріг пункту пропуску «Ужгород-Вишнє Нємецьке». На сьогодні з виділених коштів використано 153,38 тис. євро. Другий проект – «Ефективний та безпечний кордон між Угорщиною та Україною», яким заплановано реконструкцію міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Лужанка» та створення павільйону оформлення каноїстів, що подорожують річкою Тиса, у п.п «Вілок». Вартість цього проекту –7,59 млн євро. У рамках реалізації проекту здійснені заходи щодо коригування проектно-кошторисної документації, з урахування нових стандартів ціноутворення у будівництві та модернізації обладнання, та проходження її експертизи. На сьогодні проведені підготовчі роботи на пункті пропуску.
Наразі розглядаються питання щодо подальшого фінансування реконструкції та будівництва пунктів пропуску за рахунок грантових коштів або за рахунок кошторису ДФС на 2018 рік.
Джерело: ДФС України
До теми
- Зима дісталася і кордону зі Словаччиною
- Стань на захист державних рубежів! Чопський прикордонний загін запрошує на військову службу за контрактом
- До уваги перевізників, що вирушають завтра на українсько-словацький кордон!
- Понад 3 млн громадян та 1,4 млн транспортних засобів перетнули кордон на Закарпатті із початку року
- Прикордонники вшанували пам’ять загиблих побратимів сходженням на Говерлу
- Майстер-клас із розпису великодніх писанок для дітей прикордонників провели в ужгородському храмі
- В Ужгороді школярі разом з прикордонниками виготовляли окопні свічки
- "На війні важливо все: і країну захистити, і побратимів нагодувати". Історія 21-річного закарпатського прикордонника
- Євросоюз змінить правила в'їзду для українців
- На Закарпаття прибули курсанти Національної Академії Держприкордонслужби
- На Закарпатті вже другий місяць з прикордонниками працюють курсанти Львівського державного університету внутрішніх справ
- На Закарпатті активно тривають заходи у рамках проєкту «Захід 2023» (ВІДЕО)
- Закарпатські прикордонники контролюють виїзд чоловіків за кордон
- Закарпатки їздять скуповуватися закордон, – так дешевше (ВІДЕО)
- Асоціація «Об’єднання прикордонних органів самоврядування Закарпаття» звернулася до прем’єр-міністра України (відео)
- На Закарпатті затримали п'ятьох чоловіків за підозрою у спробі незаконного перетину кордону
- До уваги громадян та перевізників, які перетинатимуть українсько-словацький кордон!
- Закарпатку судитимуть за підозрою в організації незаконного переправлення чоловіків до Словаччини
- У Чопі діти заколядували 9 тисяч гривень і передали прикордонникам
- На Закарпатті затримали двох ухилянтів з інших областей з місцевим "провідником"
До цієї новини немає коментарів