На концерті закарпатської лауреатки конкурсу "Червона рута" глядачі не просто "кайфували"!
Адже йшлося про закарпатську етно-співачку, лауреата конкурсу «Червона рута» 2013 року Мирославу Копинець. Зі сцени обласної філармонії неповторно полинули, як чайки, старовинні закарпатські пісні та балади під позвуки давніх інструментів — окарини, дримби, ріг тура. Акомпанував Любомир Кушлик — знаний етно-музиколог, член ради ЮНЕСКО з питань традиційної музики. Лунали й пісні під акомпанемент скрипки Михайла Матоли, а також дримби оригінального Леонтія Ленарта.
Певна річ, виконала співачка свої відомі хіти в обробках творчого соратника Олександра Соліча. Його музичні обробки постійно знаходять своїх зірок. Однією з них є і Мирослава.
О.Соліч — відомий композитор і виконавець. Він — виходець із Закарпаття, наразі учасник групи «Моральний кодекс». А для славної Мирослави написав дев’ятнадцять оригінальних аранжувань закарпатських народних пісень. Поміж них прекрасно прозвучали і твори на музику Антона Дегтярьова.
М.Копинець разом із двоюрідною сестрою Оленою Копинець-Барта виконали під рояль пісню «Попід гору вітер віє». Мелодія була народна, аранжування — сестри, твір раніше ще не звучав для широкого загалу.
Концерт прикрасили номери Заслуженого академічного Закарпатського народного хору традиційними креативними танцями «Бубнарський» і «Раковецький кручений», записані в селі Великий Раковець Іршавського району — малій батьківщині Мирославиної мами Терези.
До речі, Павло Михайлович Копинець, вуйко співачки, свого часу викладав у Мукачівському музично-педагогічному училищі, був суголосно відомим математиком і композитором. На слова поета М.Єрмакова створив ліричну пісню «Над рікою Ужем» для дівочого чотириголосного хору з супроводом, яка набула неабиякої популярності, стала шлягером.. Не дивно, що його родичці Мирославі спало на думку повернути цей твір на велику сцену.. Це й трапилося в царині дивовижного концерту, завдяки спільним зусиллям художнього керівника Заслуженого академічного Закарпатського народного хору Наталії Петій-Потапчук, хормейстера Федора Копинця, керівника оркестру Михайла Бровді і жіночого складу хору. Останній і виконав цю пісню.
А повним своїм складом, разом із філігранною солісткою Мирославою Копинець, прекрасний знаковий колектив виконав народну композицію «На Кичерці» в музичній обробці знаменитого Іштвана Мартона і постановці Василя Пішти. А ще Закарпатським хором була показана пісня в обробці Василя Гайдука «»Ей, дала сь ня, мамочко».
Звичайно ж, непересічна етно-співачка виконала і свої хіти в музичних обробках Олександра Соліча. Використовувалися записи 1930-х років з привнесенням неповторних мелодій трембіти, телинок, сопілки.
Родзинкою і сюрпризом для публіки стало виконання Мирославою пісні «Ой, верше, мій верше» під супровід бас-гітари Родіона Сан Лайона, а ще виконання старовинної пісні “Darumadar utnak indul» у виконанні славного співака Олександра Товта.
Вела ж концерт чарівна і казкова Олена Донець.
Успіх митецького заходу був незаперечний. Він прикрасив творчу палітру нашого краю..
Маріанна Мацола відгукнулася від слухачів так: «Сьогодні звучав голос Карпат мелодією серця і мовою душі Мирослави Копинець».
Борис Корнієнко з Виноградова додав: «Я кайфував на концерті. Унікально зроблений. Час пролетів, як мить». Що додати до цього?
Василь ЗУБАЧ.
До теми
- В Ужгороді презентують видання «Персональна справа Івана Чендея: історія роману “Птахи полишають гнізда…”»
- В Ужгороді відбудеться традиційна акція «Письменник за прилавком»
- У суботу в Ужгороді презентують дитячу повість «Фортель і Мімі»
- У грудні Закарпатський народний хор представлятиме українську культуру в Словаччині, Угорщині, Австрії та Італії
- На Закарпатті оцифрували одну з найстаріших церков України - Горянську ротонду
- Протягом двох тижнів у галереї "Ужгород" можна переглянути виставку робіт заслуженої художниці України Надії Дідик
- Продовжено термін подання заявок для участі у ІІ-му Відкритому конкурсі гри на народних інструментах імені Степана Мартона
- В Ужгороді відбулася прем’єра фільму про життя гуцулів «Оберіг»
- Світлини ужгородського фотографа увійшли до 30 найкращих на виставці у Парижі
- Пам’ятник Йосипу Бокшаю і Адальберту Ерделі в Ужгороді: історія міста
- В Ужгороді відбудеться виставка картин дружин полеглих воїнів - долучилися близько 300 жінок
- Завтра в Ужгороді - зустріч із письменницею, журналісткою та громадською діячкою Зоєю Казанжи
- Уже сьогодні! Закарпатців запрошують на концерт камерної музики
- 11-річна ужгородська співачка Валерія Білецька протягом дня здобула два перші місця у двох міжнародних конкурсах
- Унікальні фрески Горянської ротонди відтепер доступні у цифровому форматі
- "Військові люди_Цивільні люди": ужгородців запрошують завтра на перформанс
- Два тижні триватиме у Ужгороді виставка знаного художника, скульптора, лауреата обласної премії імені А. Ерделі та Й. Бокшая Василя Тимка
- В Ужгородській міськраді триває прийом документів на премію за досягнення у галузі культури і мистецтва
- «Джерело традицій» – майстри народної творчості з різних куточків Закарпаття презентують завтра свої надбання в ужгородському скансені
- На Закарпатті визначили переможців відбіркового конкурсу «ЧЕРВОНА РУТА»
До цієї новини немає коментарів