Закарпаття, маючи майже 34 кілометри спільного кордону з Польщею, досі без жодного пункту пропуску
Сторони обговорили можливості подальшої співпраці між Закарпаттям та Польщею, зокрема в рамках угод між Закарпатською областю і Підкарпатським воєводством, поспілкувались про стан справ сьогодення у країнах, намітили та погодили план дій на близьку і подальші перспективи.
Михайло Рівіс подякував дипломату за приїзд у наш край, коротко інформував про пріоритети діяльності органів місцевого самоврядування , серед яких – розвиток економіки та бізнес-середовища на Закарпатті з тим, аби краяни мали змогу працювати та заробляти вдома. Розповів про економічний потенціал Закарпаття, а також про успішні проекти транскордонного співробітництва Закарпаття з регіонами сусідніх держав. Інформував про Міжнародний економічний форум, який проводиться на Закарпатті з участю бізнес-партерів країн Європи та запросив до участі в ньому бізнесменів із Польщі.
Дипломат зі свого боку висловив слова подяки очільнику облради за теплий прийом, поділився враженням про наш край. Відзначив його туристичну привабливість та пообіцяв всіляко сприяти подальшому співробітництву та реалізації спільних культурно-освітніх та суспільних проектів.
Рафал Вольські зазначив, що приїхав на Закарпаття з конкретними намірами. Зокрема, Генеральне консульство Республіки Польщі у Львові планує провести в Ужгороді на початку грудня цього року офіційний прийом та низку культурно-масових заходів з нагоди відзначення 100 – річчя незалежності Польщі. Серед яких – перегляд сучасного польського кіно. На ці заходи має намір запросити міських голів нашого краю, які співпрацюють з польськими містами-побратимами, керівників країв та областей – партнерів нашого краю із сусідніх країн, депутатів та ін.
Михайло Михайлович запевнив у сприянні та підтримці з боку облради.
Відтак у ході перемовин сторони обговорили ідею спільного проведення Дня добросусідства на українсько-польському кордоні 14 вересня цього року, а також наболіле питання - відкриття контрольно- пропускного пункту на ділянці «Лубня – Волосате», що може дати серйозний поштовх до розвитку туристично-рекреаційних можливостей прикордонних регіонів двох країн. Як відомо, до кордону із Польщею з Ужгорода – рукою подати, та, незважаючи на тривалі перемовини та на той факт, що Закарпаття, маючи майже 34 кілометри спільного кордону з Польщею, досі без жодного пункту пропуску і це питання залишається не вирішеним.
- Ми вкотре готові детально обговорити спільну концепцію і навіть облаштувати пункт пропуску на українській стороні, щоб не чіпати Бещадський національний парк Польщі, - наголосив М. Рівіс.
Дипломат запевнив у сприянні з вирішенні цього важливого для закарпатців питання.
Жваво обговорено також ініціативу, озвучену дипломатом, щодо відкриття Центру польської культури у м. Ужгороді, аналог якого діє в Івано-Франківську, що став місцем для європейського діалогу серед громад, громадських організацій, співпраці та здійснення освітніх обмінів для молоді, реалізації ініціатив і проектів, спрямованих на підтримку інтеграції в Європу. Як повідомив Рафал Вольські, цей центр створений за кошти дипломатичної установи Польщі та є громадською неприбутковою організацією.
Йшлося і про співпрацю між вузами Закарпаття та Польщі для обміну студентами та проведення науково-практичних конференції за участі науковців двох країн.
- Підтримую ініціативу участі нашої молоді у програмі «Подвійний диплом» чи то безкоштовну науку за кордоном, що передбачає не тільки одночасне навчання у двох вишах-партнерах, а й дає змогу обмінятись якісними освітніми проектами, набути досвіду життя в іншій країні, познайомитись з її культурою та відкрити для себе більше можливостей з подальшого працевлаштування та перспектив, - наголосив М.Рівіс.
На завершення запевнили один одного у підтримці важливих для обох країн проектів.
Прес-служба облради
До теми
- «Файна вишиванка»: в Ужгороді оригінально вітали з Днем вишиванки
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
- 178 немовлят народилося у квітні у Клінічному перинатальному центрі в Ужгороді
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- В Ужгородському замку відбудеться бал, збиратимуть гроші для важкохворого Олежика Ригана
- На виставці іконопису говорили про створення музею ікон Закарпаття
- Батько написав про полеглого сина: В Ужгороді презентували унікальне видання – книгу «Доброволець»
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Плануйте поїздки: на Великодні свята на кордонах Закарпаття очікується збільшення черг
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- Сьогодні - Вербна неділя
- «Світ писанки» в Ужгороді: передчуття Великодня та підтримка захисників
- В Ужгороді фіксують зростання випадків захворювання на кір – медики закликають вакцинуватися
- В Ужгороді влаштували перформанс із тисячею паперових журавлів
- В інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» продовжують серії різноманітних майстер-класів
- Унікальну операцію провели у Клінічній лікарні планового лікування в Ужгороді
- Ужгородців закликають долучитися до обговорень про перейменування однієї з вулиць на честь ректора Закарпатської академії мистецтв Івана Небесника
- У 2024 році в Ужгороді від туберкульозу померли 16 людей. Медики наголошують: ця хвороба виліковна, якщо вчасно її діагностувати
До цієї новини немає коментарів