Закарпатські лікарі відмовляють у допомозі важкохворим дітям? Бути такого не може!

Закарпатські лікарі відмовляють у допомозі важкохворим дітям? Бути такого не може!
Чи справді ненадання лікарем допомоги змушує багатьох маленьких пацієнтів жити з нестепним болем?

 

Щорічно в другу суботу жовтня відзначають Всесвітній День хоспісної і паліативної допомоги. Ціль заходів – підвищувати інформованість серед громадськості про проблеми паліативної допомоги, яких в українських реаліях чимало. Про них і розкажуть журналістам на прес-конференції, яка відбудеться 12 жовтня у Мукачеві. Серед іншого, на заході представлять брошуру, з якою батькам буде легше захищати права дітей, що потребують паліативної допомоги. Поінформують щодо ситуації по доступу до знеболення в Закарпатській області та розкажуть, у який спосіб отримати правову допомогу, куди та в яких випадках за нею необхідно звертатися.

Паліативна допомога – полегшення страждань пацієнта. Забезпечення адекватного знеболення та надання психосоціальної і духовної підтримки хворим та їхнім сім’ям, які зіткнулися з проблемами важкого захворювання.

За даними МОЗ у 2017 році –  майже 17 500 українських дітей, за даними ЮНІСЕФ – від 30 000 до 70 000 дітей потребували паліативної допомоги.  Така розбіжність свідчить про недостатню увагу з боку держави до проблем невиліковно хворих дітей. Крім того в Україні відсутнє чітке законодавство, яке визначає статус дітей, які потребують паліативної допомоги. В результаті чимало маленьких пацієнтів змушені жити з нестепним болем, бо лікарі відмовляються надавати допомогу важкохворим дітям.

Запрошуємо представників ЗМІ

Де?        площа Кирила і Мефодія, 10-12 . Конференц-зал Premier Star Hotel

Коли?   Мукачево, 12 жовтня 2018 р. Початок об 11.00      

Учасники:

-          Ірина Лисничка, правозахисник проекту «Розвиток дитячої палітивної допомоги в Україні;

-          Оксана Сіладі, соціальний працівник проекту «Розвиток дитячої палітивної допомоги в Україні»;

-           Архімандрит Агапіт ( Шпеняк),голова Місіонерського відділу Мукачівсько-Ужгородської єпархії УПЦ, керівник Іршавського молодіжного братства Іоанна Предтечі по допомозі   онкохворим дітям;

-           Олександр Ігнат, депутат Ужгородської міської ради, лікар хірург-онколог;

-           Юрій Кравчук,  депутат Мукачівської міської ради, головний редактор газети «Наша справа»;

-          Марселіна Долежалова, волонтер молодіжного руху;

-          Батьки дітей, які потребують паліативної допомоги.

Захід проводиться в рамках проекту «Розвиток дитячої паліативної допомоги в Україні» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

      Для уточнюючих питань просимо телефонувати за номером 095-145-06-60 - Ірина

 

11 жовтня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів