Новорічна інструкція від закарпатських рятувальників: як безпечно запускати феєрверки й петарди
Аби піротехнічні вироби приносили радість та втіху а не біль та розчарування необхідно дотримуватися основних правил безпеки при застосуванні піротехніки.
Насамперед, у жодному разі не купуйте петарди й феєрверки на стихійних ринках, а тільки в магазинах, що мають державну ліцензію на продаж піротехніки. Придбана з рук піротехнічна іграшка може розірватися вже в момент підпалу, а як вона діятиме в процесі спалювання порохової суміші – взагалі неможливо передбачити.
Якщо Ваше знайомство з піротехнікою тільки починається, не поспішайте купувати великих і не дуже зрозумілих виробів – вони можуть принести неприємні сюрпризи. Краще перейти до них, маючи досвід поводження з піротехнікою. Вибираючи піротехнічні іграшки, зверніть увагу на їх зовнішній вигляд. Забороняється використовувати вироби, які мають дефекти: зіпсовані, підмочені, з тріщинами та іншими пошкодженнями корпусу або гніту. Бавлячись з уже купленою піротехнікою, не намагайтеся дізнатися, що у ракети всередині. Не виключено, що Ваша цікавість може коштувати Вам життя.
Вдома зберігайте феєрверки в сухому і прохолодному приміщенні, щоб уникнути їх займання. Тримайте піротехніку подалі від нагрівальних приладів і не сушіть на батареях відсирілі вироби.
Перед запуском салюту ретельно прочитайте інструкцію з використання й оберіть майданчик для «стрілянини». Запускати феєрверки слід на відстані не менше 100 метрів від будинків та інших об’єктів. Пам’ятайте, що не можна працювати з піротехнічними виробами у нетверезому стані й викурюючи цигарку.
Запалюючи феєрверк, не нахиляйтеся над ним, а постарайтеся відразу ж відійти на безпечну відстань – 30-50 метрів. До будь-якого піротехнічного виробу підходьте мінімум через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не наближатися ще довше. Якщо салют не спрацював, не підходьте до нього раніше 10-ти хвилин, оскільки існує велика вірогідність запізнілого вибуху. Не збирайте залишки ракет, що впали на землю – вони можуть вибухнути у Вас в руках, і в жодному разі не кладіть їх до кишені, оскільки це може призвести до трагічних наслідків. А найголовніше, пильно стежте за дітьми й не дозволяйте їм ігри з піротехнікою.
Піротехніку, яка спрацювала, гасіть, дотримуючись усіх можливих застережних заходів. Найкраще закидати її снігом. У жодному разі не знищуйте непридатні петарди в багатті або в печі. Загальноприйнятий спосіб утилізації піротехніки такий: залийте її водою на дві години і лише після цього викиньте разом зі звичайним сміттям.
Будьте обережні! Бережіть себе і своїх близьких!
У ДСНС України у Закарпатській області
До теми
- Безпечні покупки в інтернеті: Поради від OLL Market для уникнення шахрайства
- Які основні правила зберігання товарів на складі?
- Інтегровані розумні рішення в модульних будинках: Майбутнє житла
- Оновлений застосунок "Повітряна тривога" попереджатиме про небезпеку у конкретному регіон
- Види тестування
- Системи безпеки для оселі
- Безпечні країни для жінок
- Безпека понад усе. Що необхідно знати про Ajax?
- Безпека дітей в період зимових канікул та новорічних свят: поліцейські Закарпаття нагадують батькам важливі правила
- Медичні термометри: відмінності, переваги та недоліки
- Небезпечні комахи. Як закарпатцям подбати про свою безпеку?
- Закарпатцям - про оновлені правила відвідування лісу (ВІДЕО)
- Особливості охорони жилих комплексів та заміських комплексів
- АТЛ предлагает клиентам американские автомобили на выгодных условиях
- Закарпатцям - про безпеку в лісі (ВІДЕО)
- Рейтинг смарт-годинників Samsung: топ-3 найкращих моделей 2021 року
- Сніголавинна небезпека: закарпатські рятувальники просять утриматися від походів у гори
- Напередодні вихідних закарпатські патрульні нагадують про карантинні норми
- Онлайн-казино PointLoto: безопасность гемблинга, элементы ресурса и мобильная адаптация
- Сніголавинна небезпека: рятувальники розповіли, як та коли безпечно ходити в гори
До цієї новини немає коментарів