Закон про мову: Що думають відомі закарпатці?

Закон про мову: Що думають відомі закарпатці?
Історичний день для всіх українців: сьогодні Верховна Рада підтримала більшістю голосів законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Таким чином українська мова буде впроваджена в усіх сферах життя: сфері обслуговування, державному та комунальних секторах, ЗМІ, підписах і маркуванні товарів та послуг тощо. Як на це реагують соцмережі та що думають закарпатські експерти, з'ясовували журналісти Uzhgorod.net.ua.

 

БІЛЬШЕ ПРО УХВАЛЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТУ ЧИТАЙТЕ ТУТ: Верховна Рада прийняла закон про мову

Закарпатський письменник Андрій Любка на своїй сторінці у Фейсбук пише: "Дякую всім причетним до Закону про державну мову! Треба було двадцять вісім років і війну, щоб сусіпільство й держава нарешті усвідомили важливість української мови. Мова - це зброя!"

Історик, професор Сергій Федака: "Приємна несподіванка, що вдалося 278 голосів зібрати у Верховній Раді заради мовного закону, особливо сьогодні, в такій невизначеній ситуації. Однозначно – приємна несподіванка. Для Закарпаття справді, це може бути певною проблемою, але в принципі закон не утискає ні угорців, ні словаків, ні румунів, ні представників інших національностей, він за те, щоб українська мова була, і це головне!"

Головний редактор Медіацентру УжНУ Василь Путрашик: "Безумовно, дуже потрібний закон. Мова – елемент нашої безпеки, і, як на мене, ключовий. Саме вона цементує націю, і цим самим дає змогу протистояти будь-яким загрозам. І хоч Конституція однозначна у визначенні української як єдиної державної мови в Україні, вона не пропонувала механізмів забезпечення цієї норми. Тепер їх маємо. Для Закарпаття з його багатомовністю це дуже актуально. Бо попри можливість вільно користуватися будь-якою мовою в приватному житті, у нас досі спекулюють і маніпулюють на мовному ґрунті. Передусім грають на мовних почуттях численних етноспільнот, пропагуючи тезу про нібито утиски, насправді ж – провокуючи розкол країни, міжетнічну напругу, суспільний розбрат.

Щойно ухвалений закон унеможлює запровадження в Україні на офіційному рівні багатомовності для органів державної влади і публічних сфер. Такі дії прирівняні до спроб повалення конституційного ладу. Чи дотримуватимуться його громадяни? Залежить від конкретної людини. Той, хто звик жити в правовому полі, звик не переступати закону, причому будь-якого, звичайно ж, дотримуватиме. І порушники будуть. Але відтепер мають усвідомлювати, що за порушення буде й покарання".

До речі, свою радість прийнятому закону та й весні в Ужгороді висловив і відомий ведучий та волонтер Сергій Притула: "Чудовий день. Скільки не бував в Ужгороді, жодного разу не потрапляв на цвітіння сакур. І от, сьогодні, транзитом з Лумшор на Київ, застав залишки тої краси! Гарний бонус до позитивних емоцій викликаних 278 голосами "за"!"

Більшість користувачів соцмереж діляться радістю, поширюють картинки про мову й висловлюють схвальні відгуки. Мові – бути!

Uzhgorod.net.ua

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

25 квітня 2019р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів