Молодим батькам на замітку: як купати новонароджену дитину

Молодим батькам на замітку: як купати новонароджену дитину
Процедура купання пройде спокійно і принесе задоволення як новонародженому, так і його батькам, якщо дотримуватися наступних правил.

 

 

 1. Підготувати все необхідне перед купанням.
 2. Дитину перед процедурою краще не годувати.
 3. Стежити за тим, щоб температура повітря в кімнаті була не нижче 22 -23С. Переконайтеся в тому, що вода у ванні має потрібну температуру.
 4. Після заповнення ванни водою плавно, але впевнено опускають дитину, притримуючи її за головку і спинку. Щоб малюк не злякався води, перший раз його занурюють у пелюшці або сорочечці, яку потім прибирають.
 5. Лівою рукою притримують малюка, правою обполіскують тіло дитини. Цю процедуру зручніше проводити вдвох.
 6. При купанні потрібно простежити за ретельним очищенням всіх складочок на шкірі, личко дитини миють окремо.
 7. Іноді голівка дитини покрита дрібними корочками. Перед купанням їх змазують звичайною рослинною олією, після чого миють голову з милом. Після закінчення процедури скоринки вичісують спеціальним м'яким гребінцем.
 8. Тривалість першого купання повинна становити 2-3 хвилини. Надалі цю процедуру можна поступово збільшити до 5-10 хвилин.
 9. Якщо перше купання пройшло добре, можна акуратно облити дитину водою з глечика. Її температура повинна бути на кілька градусів нижча, ніж вода у ванні. Такий перепад температур корисний для загартовування немовляти. Якщо дитина плаче або вередує, обливання треба відкласти до більш сприятливого моменту.
 10. При купанні потрібно посміхатися малюкові і лагідно розмовляти з ним. Це допоможе встановити психоемоційний контакт з дитиною з перших днів життя.

Після процедури потрібно витерти шкіру немовляти ніжними промокальними рухами. Складочки на тілі можна обробити олією або дитячим кремом. Після цього дитину сповивають і передають мамі для годування.

 

Джерело: Ukr.Media

 

02 травня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

  До цієї новини немає коментарів