Студентська футбольна збірна стала 6-ю на Універсіаді

13 липня студентська збірна України з футболу в складі якої виступав гравець ФК «Минай» Анатолій Нурієв завершила свої виступи на Всесвітній універсіаді, яку приймав італійський Неаполь.

У боротьбі за п’яте місце наші хлопці зійшлися зі студентами Південної Кореї. Перед самою перервою українці видкрили рахунок. Але на 60-й хвилині суперники зуміли вирівняти становище. До фінального свистка частіше м`ячем володіли українці, проте рахунок не змінився — 1:1. Переможець повинен був визначитися в серії післяматчевих пенальті. Влучнішими виявилися корейці, які пенальті виконали влучніше – 1:3. Відтак студентська збірна України фінішувала шостою, зробивши крок уперед у порівнянні з попередньою Універсіадою, в Тайбеї, де вона була сьомою.

А чемпіоном стала команда Японії, яка в фіналі перемогла студентів Бразилії – 4:1. Отже, підсумкова класифікація учасників серед команд топ-8 виглядає так: 1. Японія, 2. Бразилія, 3. Італія, 4. Росія, 5. Південна Корея, 6. Україна, 7. Франція, 8. Ірландія. Нагадаємо, що підопічні Анатолія Бузніка на 30-й Універсіаді в рамках групової стадії програли Італії (0:2) і перемогли Мексику (1:0), у чвертьфіналі поступилися Бразилії (1:2) та потрапили до турніру за п'яте—восьме місця, де спочатку обіграли Ірландію (2:1), а потім зазнали поразки від Південної Кореї — 1:1 (по пен. — 1:3). Загалом Збірна України завершила виступ на літній Універсіаді-2019 в Неаполі, здобувши 20 нагород - 6 золотих, 7 срібних і 7 бронзових. Цей результат дозволив зайняти 11-е місце.

Топ-11 медального заліку Універсіади: 1. Японія – 33 (золоті медалі)-21 (срібні)-28 (бронзові) (82 – загалом) 2. Росія – 22-24-36 (82) 3. Китай – 22-13-8 (43) 4. США – 21-17-15 (53) 5. Південна Корея – 17-17-16 (50) 6. Італія – 15-13-16 (44) 7. Китайський Тайбей – 9- 13-10 (32) 8. Мексика – 8-7-6 (21) 9. Іран – 7-3-7 (17) 10. ПАР – 6-8-4 (18) 11. Україна - 6-7-

7 (20). Вперше в історії збірна України не потрапила в десятку найкращих команд Універсіади. Раніше найгіршим виступом була Універсіада-1995 і дев`яте місце, а найкращим залишається друга сходинка в 1997 році на Універсіаді в Сицилії - 17 золотих, 6 срібних та 4 бронзових нагород.