У міськраді Ужгорода пройшла зустріч з представниками уряду Словацької Республіки

У міськраді Ужгорода пройшла зустріч з представниками уряду Словацької Республіки
Заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак напередодні зустрівся з представниками уряду Словацької Республіки, які з ознайомчим візитом завітали до обласного центру Закарпаття.

 

Зокрема, у зустрічі взяли участь Уповноважена Уряду з питань громадянського суспільства Олександра Грабінова, директор Агенції регіонального розвитку Пряшівського самосправного краю Петер Пала та інші представники уряду Словацької Республіки: Домініка Галієнова, Тетяна Ванікова, Барбара Гіндлова.

Гості поцікавилися щодо впровадження в Ужгороді громадського бюджету, опцій його фінансування, механізму реалізації. Обговорили можливості співпраці між словацькими та українськими муніципалітетами, організації проєктів, спрямованих на більш активне залучення громадськості.

Олександр Білак розповів, що громадський бюджет в Ужгороді запровадили у 2016 році. Здебільшого, ініціативи містян стосувалися облаштування спортивних, дитячих майданчиків, облаштування прибудинкових територій тощо. Олександр Павлович пояснив механізм відбору проєктних заявок, які розглядає експертна група у складі 15 осіб, серед яких – 5 депутатів, 5 працівників органу місцевого самоврядування та 5 представників громадськості. На зустрічі обговорили досвід реалізації громадських бюджетів у Словаччині, зокрема впровадження пілотних проєктів у Тренчинському й Тарнавському краях – щодо підтримки місцевих шкіл.

Як зазначила уповноважена уряду з питань громадянського суспільства Олександра Грабінова, цьогоріч уже здійснили 32 проєкти в 16 школах. Крім того, реалізовують 12 проєктів по всій Словаччині, які фінансуються за кошти уряду – інформування мешканців сіл, малих міст про механізм громадського бюджету, залучення представників громадськості, ГО до розробки проєктів, їх реалізації, співпраці населених пунктів для ефективного розвитку місцевих громад. Загалом на сьогодні близько 40 словацьких міст долучається до громадського бюджету, уряд і надалі

працює задля посилення співпраці в міжнародній сфері.

Учасники зустрічі домовилися про впровадження наступного року першого спільного проєкту у цій сфері – передачі досвіду реалізації громадського бюджету у словацьких школах для шкіл Ужгорода.

Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

21 серпня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів