В Ужгороді презентували виставку "За нашу і вашу свободу" з нагоди відкриття представництва Чеського центру

В Ужгороді презентували виставку "За нашу і вашу свободу" з нагоди відкриття представництва Чеського центру
Тематичну виставку «За вашу і нашу свободу 1968-2018» у рамках святкування Дня Ужгорода презентували сьогодні в історико-культурному центрі «Совине гніздо» з нагоди відкриття в Ужгороді представництва Чеського центру в Києві при Посольстві Чеської Республіки в Україні.

 

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв привітав присутніх та зазначив: «Дякую Чеському центру, що нагадує про такі важливі історичні події, які не можна забувати, про тих, хто не боявся висловлювати свою позицію. Особливістю цієї виставки є й те, що нею ми розпочинаємо святкування 1126-ї річниці Ужгорода та 100-річчя офіційної назви міста».

До присутніх звернулася і директорка Чеського центру в Києві Луція Ржегоржікова. Вона, зокрема, розповіла про можливість вивчення чеської мови на сертифікованих курсах від центру.

«Чеський центр розширив свою діяльність до Ужгорода. Це представництво Міністерства закордонних справ Чеської Республіки, яке є в більшості країн Європи. Хочу подякувати Ужгородській міськраді та міському голові Богдану Андріїву за люб’язно наданий простір для нашої презентації», - зазначила координаторка представництва Чеського центру в Ужгороді Любов Павлишин.

На 24-х стендах можна ознайомитися з біографіями людей, які були репресовані радянською системою. Здебільшого це маловідомі постаті, біографії яких теж заслуговують на увагу. Зокрема, тут є інформація й про ужгородця Романа Гриня, який теж брав участь у протестах проти вводу радянських військ до Чехословаччини. Триватиме виставка «За вашу і нашу свободу 1968-2018» протягом двох тижнів.

Джерело: прес-служба Ужгородської міської ради

 

12 вересня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів