Андрій Любка з новою книгою зібрав повний двір на Форумі видавців
– Форум видавців має для мене особливе значення ще зі студентських років, коли я їздив туди за книжками й дивитися на живих письменників. Минуло трохи років, і тепер я маю справжнє щастя й самому бути учасником Форуму. Його велелюдність, богемність, насиченість цікавими людьми й зустрічами – це те, що притягує туди щороку. Моя презентація відбувалася в затишному дворику Університету банківської справи, модерував її завжди іскрометний Олександр Бойченко. Мене здивувало, що серед аудиторії було багато не лише молоді, а й старших та літніх людей. Мабуть, їх зацікавила тема книжки, тому я здобув нову читацьку аудиторію. Серед відвідувачів особливо приємно було бачити знайомих з Ужгорода й Закарпаття. Але сподіваюся, що на презентацію в Ужгороді вони теж прийдуть, – прокоментував Varosh власну ж презентацію Андрій.
– Книжку я не читав, хоча Андрій розповідав про неї вже багато, в тому числі в поїзді дорогою до Львова. Мене вона заінтригувала тим, як автор осмислює та переосмислює не тільки поняття «варвар», а й термін «Балкани». В Ужгороді на презентацію, мабуть, також прийду, але на ній точно не вистачатиме дотепності Олександра Бойченка, який модерував презентацію Андрія Любки у Львові, а також колоритного мужчини з довгим волоссям і вусами, який не менш дотепно визирав з вікна у двір, де проходила зустріч з письменником, – ділиться враженнями від події у Львові Дмитро, який власне і зробив кілька фото з презентації на мобільний.
Також радимо 7 фактів про нову книжку Андрія Любки:
1. Це вже десята за ліком книжка письменника.
2. Повна назва книги: «У пошуках варварів. Подорож до країв, де починаються й не закінчуються Балкани».
3. За жанром це нон-фікшн, есей, що часом переростає в репортаж чи подорожні замітки. Книжку можна читати як пригодницький роман про людину, яка сіла в машину й погнала у невідоме, маючи вдосталь часу і обмаль грошей. А можна і як путівник Балканами – з розповіддю про найважливіші місця і найгарніші краєвиди, найсмачніші страви і найцікавіших людей, яких автор зустрів на своєму шляху.
4. За обсягом це найбільша з усіх книжок письменника (384 сторінки!).
5. Щоб написати цю книжку, автор не тільки об’їздив всі країни й закапелки між Трієстом і Одесою, а й трохи пожив на Балканах: пів року в Румунії, два місяці – в Сербії, півтора – в Словенії, більш ніж місяць у Хорватії, майже місяць у Боснії, два тижні – в Македонії. Це вже не кажучи про два роки навчання на балканістиці у Варшавському університеті.
6. Нова книга – це розповідь про землі й народи між Одесою та Трієстом, про краї, де починаються й не закінчуються Балкани. Чому серби не люблять хорватів, а словенці не вважають себе балканцями, як Дунай не лише ділить, а й сполучає Європу, де й коли македонські даїшники видурюють хабарі, в яку дівчину з Бухареста автор міг би закохатися, скільки можна випити ракії в Сараєві й узо в грецькій таверні – про це та інше Любка розповідає інколи з гумором, а інколи й по-науковому ретельно, долає кордони і ставить під сумнів стереотипи, знайомиться й свариться, шукає нічліг і вдає із себе словака – одне слово, робить усе, що й треба робити, шукаючи варварів.
7. Це перша в Україні цілісна й фахова книжка про Балканський півострів, про держави, що там розташовані, про менталітет і культуру народів, які заселяють його, про історію й сучасність.
Замовити книгу можна онлайн за цим посиланням https://docs.google.com/forms/d/19Sllv_OuyIvhc9hpCIwxyM6i1E5_-J0X9CL0BjaLqFw/viewform?fbclid=IwAR2XtMWjkctsNak01XDD3j5b83cARDe624heT1Px2aZ3TQVwv6KHvLFzHXg&edit_requested=true
Varosh
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Мультимедійну версію “Королевського Євангелія” покажуть сьогодні в Ужгородському замку
- Закарпатський народний хор запрошує завтра на презентацію нового кліпу
- Закарпатський обласний краєзнавчий музей отримав від угорських колег експозиційне і фондове устаткування
- В Ужгороді презентують видання «Персональна справа Івана Чендея: історія роману “Птахи полишають гнізда…”»
- У суботу в Ужгороді презентують дитячу повість «Фортель і Мімі»
- Закарпатець Андрій Любка у трійці фіналістів літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського
- У грудні Закарпатський народний хор представлятиме українську культуру в Словаччині, Угорщині, Австрії та Італії
- В Ужгороді триває фестиваль “Музичне сузір’я Закарпаття”
- Протягом двох тижнів у галереї "Ужгород" можна переглянути виставку робіт заслуженої художниці України Надії Дідик
- Продовжено термін подання заявок для участі у ІІ-му Відкритому конкурсі гри на народних інструментах імені Степана Мартона
- Світлини ужгородського фотографа увійшли до 30 найкращих на виставці у Парижі
- У Сваляві завтра презентують «Дику Галю» та «Завербоване кохання». Посмертно згадуватимуть авторку Ірину Мадригу
- XXI Міжнародний фестиваль класичної та сучасної музики «Музичне сузір’я Закарпаття» стартує сьогодні в Ужгороді
- В Ужгороді вперше покажуть кінострічку «Оберіг» про життя гуцулів
- А ви знали? Місця Тедді-беар туризм в Закарпатті
- «Казки Закарпаття в записах Івана Хланти» презентували в Ужгороді
- Виставка, присвячена визначній пам’ятці українського письменства «Королівському Євангеліє» відбулася в Ужгороді
- Закарпатський народний хор: назустріч ювілею
- Сьогодні в Ужгороді презентують «Казки Закарпаття в записах Івана Хланти»
- Книжки двох ужгородців увійшли в довгий список престижної літературної премії Бі-Бі-Сі
До цієї новини немає коментарів