Дмитро Тужанський про вибори в ОТГ на Закарпатті: «Дуже цікаво, чи спрацює Зе фактор зараз»  

Дмитро Тужанський про вибори в ОТГ на Закарпатті: «Дуже цікаво, чи спрацює Зе фактор зараз»  
Про вибори в ОТГ, які відбудуться 22 грудня, говорили сьогодні в Ужгородському пресклубі.

 

 Зокрема, керівник Закарпатського обласного відділення ВГО КВУ Дмитро Тужанський зазначив, що Комітет виборців України масового спостереження не здійснює, бо ресурсів на це немає.  

Загалом, зі слів Тужанського, цих виборів могло й не бути через те, що на Закарпатті фактично мав бути затверджений перспективний план ОТГ. «Перспективний план утворення ОТГ, який виносився на розгляд обласних депутатів, був кулуарно узгоджений і погоджений багатьма людьми (депутатами, фракціями тощо), більше того, він був сформований із прицілом на майбутні вибори, в тому числі парламентські. Саме тому й не давала ОДА висновки по тих ОТГ, які формувалися, всіляко затягувала процес. Не скажу, що це була персональна позиція, а радше колективна, певної кількості людей, так би мовити – «великих гравців». Хоча варто наголосити, що це незаконно, спершу має відбутися добровільне створення ОТГ, і лише в разі, якщо не відбувається, тоді створюється перспективний план і узгоджується на рівні уряду. Саме тому й говоримо наразі про те, що цих ОТГ і виборів могло й не бути».

Особливість виборів у цих 9 ОТГ – мінімальна увага з боку громадськості.

Інша особливість – співпраця угорських організацій. «Є публічна заява про співпрацю і побачимо, чи вона буде. Бо парламентські вибори показали, що домовленості є, а співпраці – не дуже…»

По-третє, дуже цікаво, чи спрацює Зе фактор зараз.

«По тих списках, з якими ми ознайомилися, буде багато людей. Але тут два питання: чи спрацює Зе фактор? Бо, як не парадоксально, за підсумками парламентських виборів ми говорили, що будь-хто може пройти, ввійшовши до Зе команди, навіть взагалі невідома людина. Але в даному випадку, коли ми говоримо про ОТГ, то є такі поняття, як клановість, відомість на місцях, і цей фактор не слід забувати. І навіть на парламентських виборах це спрацювало: мажоритарники без прив’язки до Зе команди відвоювали свої позиції. Хоча й тут тепер нюанс: чи не «зайдуть» під виглядом Зе команди місцеві князьки? Чи не зайдуть під брендами інших партій?

Договорняки, узгодження – оце все є на ріні ОТГ зараз, особливо коли говоримо про ті дві ОТГ, які поряд з Ужгородом».

Читайте також: Михайло Шелемба: «Закарпаття нині рекордсмен за кількістю ОТГ, де будуть проводити вибори»

Нагадаємо: у жовтні 2019 року Центральна виборча комісія оголосила перші вибори у 86 об’єднаних територіальних громадах у 22 областях України. Із них 9 – на Закарпатті. Усього в області налічується 15 територіальних громад, із них 9 – новоутворені, саме в них 22 грудня відбудуться перші вибори голів селищних чи сільських рад, а також вибори депутатів до місцевих рад.

Uzhgorod.net.ua

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

09 грудня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів