Держдепартамент США: Припинення постачань газу в Україну є політичним тиском
Рішення Росії припинити постачання газу на Україну з 1 січня 2006 р. веде до нестабільності. "Цей різкий крок створює нестабільність в енергетичному секторі регіону і тягне серйозні питання щодо використання енергетики для політичного тиску", - йдеться в офіційній заяві держдепартаменту США, повідомляє Бі-бі-сі.
Держдепартамент США заявив, що підтримує перехід на ринкові ціни на енергоносії між Росією і Україною. "Проте ми вважаємо, що такі зміни повинні відбуватися поступово, а не раптово ", - сказано в заяві американського зовнішньополітичного відомства. З 1 січня 2006 р.
Газпром припинив постачання газу українським споживачам, оскільки ціни на постачання російського газу так і не були узгоджені. Москва наполягає на ціні газу у розмірі 230 дол. за 1 тис. кубометрів, проте Київ вважає цю цифру неприйнятною.
До цієї новини немає коментарів