Як не зіпсувати Новорічні свята: 12 правил безпеки від рятувальників

Як не зіпсувати Новорічні свята: 12 правил безпеки від рятувальників
За статистикою, в Україні під час новорічних та різдвяних свят кількість пожеж збільшується удвічі.

 

Основна причина – необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки, повідомляє ДСНС.

"Достатньо лише одного несправного обігрівача поряд, неякісної електрогірлянди або старого подовжувача – і свято завершиться трагедією. А все через ігнорування правил пожежної безпеки", – наголошують рятувальники.

Нагадаємо 12 порад, як безпечно зустріти новорічні та різдвяні свята, від Служби з надзвичайних ситуацій.

1. Ялинку необхідно розміщувати на стійкій основі так, щоб гілки не торкалися до стін і стелі, а також були на безпечній відстані (мінімум один метр) від електроприладів, батарей.

2. Не можна встановлювати ялинку у коридорах і холах – на шляхах евакуації у випадку непередбачуваних ситуацій.

3. На ялинку не можна встановлювати свічки, бенгальські вогні. Не можна прикрашати її ватою, марлею та іншими легкозаймистими матеріалами.

4. Обираючи маскарадні костюми для дітей, рятувальники радять подумати, чи не є вони легкозаймистими.

5. Рятувальники не радять прикрашати ялинки саморобними гірляндами. Гірлянду промислового виробництва, куплену у магазині, краще перевірити, перш ніж повісити на ялинку.

6. Користуватися можна лише сертифікованими піротехнічними виробами, уважно ознайомившись з інструкцією та перевіривши на відсутність дефектів упаковки.

7. Якщо пожежа все-таки трапилася, потрібно зателефонувати 101, вимкнути гірлянду з електричної мережі та евакуювати людей.

8. Якщо для життя і здоров'я немає небезпеки, живу ялинку, яка горить, потрібно накрити ковдрою, повалити на підлогу і щільно залити водою. Штучну ялинку заливати водою не потрібно – тільки завалити і накрити.

9. Купувати піротехнічні засоби у спеціалізованих магазинах, які мають відповідні дозволи. Обов'язково потрібно запитувати сертифікати на цю продукцію.

10. Категорично заборонено використовувати будь-які піротехнічні засоби у приміщеннях. Це, із дотриманням норм безпеки, дозволяється робити лише на відкритій території.

11. Рятувальники також просять не користуватися піротехнічними засобами у стані алкогольного сп'яніння, не запалювати пошкоджені петарди.

12. Після того, як феєрверк вибухнув повністю, до нього не рекомендують підходити ще мінімум 5 хвилин, оскільки можуть бути додаткові спрацювання, здатні травмувати людину.

Тож, будьте обережними, щоб не зіпсувати своє свято.

life.pravda.com.ua

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграм

 

01 січня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів