Як утилізувати новорічну ялинку з користю для господарства?

Як утилізувати новорічну ялинку з користю для господарства?
Спалювати використаний лапник не по-господарські. Голки, які легко осипаються з висохлих гілочок, можуть служити як матеріал для мульчування, а самі гілочки можна закласти в компост або використовувати для захисту від ворон посіви гороху, гарбуза і кабачка.

 

При використанні лапника в якості субстрату для компосту його укладають в самий низ компостної купи або посередині, перекладаючи більш дрібним сміттям, землею або торфом. Для прискорення дозрівання компост поливають теплою водою з розчиненими в ній мікробіологічними добривами. Вони сприяють перегниванню компосту протягом декількох місяців без перелопачування. При цьому важкодоступні форми фосфору і калію перетворюються в легкодоступні.

Якщо вас турбують великі птахи (ворони, граки і галки), які викльовують насіння і проростки рослин гороху, кабачків і гарбузів, то оголені гілочки лапника тут будуть як не можна до речі. Після посіву обережно розкладіть їх на грядки і знімайте тільки після появи сходів та утворення першого справжнього листка. Укриття допомагає зберегти сходи не тільки від великих птахів, але і від витоптування їх собаками і кішками, які не проти побігати по свіжоскопаній землі.

Джерело: Ukr.Media

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

14 січня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів